Šoubiz

Cenám American Music Awards dominovala Taylor Swift

Taylor Swift
Zdroj: SITA

Speváčka sa už tretíkrát stala Umelcom roka.

Americká country-popová hviezda Taylor Swiftová je momentálne miláčikom fanúšikov: Na udeľovaní Amerických hudobných cien (AMA) v Los Angeles sa v noci nadnes stala už tretíkrát umelcom roka.

Zdroj: SITA

Okrem toho triumfovala v kategóriách najlepší popový/rockový spevák, najlepšia country speváčka a najlepší country album (Red). "Moje šťastné číslo je 13 a vy ste z roku 2013 urobili môj doteraz najmagickejší rok," povedal 23-ročná Swiftová v ďakovnej reči.
Nestratil sa ani 32-ročný spevák Justin Timberlake, ktorý si na pódium prišiel po tri ceny AMA v tvare sklenených pyramíd - za najlepší soulový/R&B album (The 20/20 Experience), najlepšieho soulového/R&B speváka a najlepšieho popového/rockového umelca.

Po dve ocenenia získali britská chlapčenská skupina One Direction (najlepšia skupina a popový/rockový album - Take me Home), šesťkrát nominované rapové duo Macklemore&Ryan Lewis (najlepší rapový/hip-hopový spevák a rapový/hip-hopový album - The Heist) a speváčka Rihanna. Tá zvíťazila v kategórii soulová/R&B speváčka a ako prvá získala čestné ocenenie Icon Award, ktoré si prevzala od svojej matky.

Zdroj: SITA

Americká speváčka, herečka a modelka Ariana Grande sa stala objavom roka, mužské country duo Florida Georgia Line vyhralo kategóriu singel roka (Cruise), Luke Bryan sa stal najlepším country spevákom a najlepším súčasným interpretom je poprocková kapela Maroon 5.

O nominovaných a víťazoch jednotlivých viac ako 20 kategórií AMA rozhodli predtým fanúšikovia hlasovaním na internete.

LOS ANGELES/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti