Štyri generácie na jednej fotke: Alžbeta II. varila s princom Georgeom puding

19_gudo_plyn_tvnoviny.mp4
Zdroj: Chris Jackson/Buckingham Palace via AP

Kráľovná ani tento rok nezmenila sviatočnú rutinu a bola v kostole.

Britská kráľovná Alžbeta II. zašla v nedeľu do kostola neďaleko svojho vidieckeho sídla, zatiaľ čo jej manžel princ Philip strávil druhú noc v londýnskej nemocnici, píše agentúra AP.
Informáciu o hospitalizácii vojvodu z Edinburghu zverejnil v piatok Buckinghamský palác.

Podľa paláca ide o preventívnu hospitalizáciu zameranú na liečbu dlhodobých zdravotných problémov princa Philipa. Predpokladá sa, že v nemocnici zostane niekoľko dní.

Palác pritom v nedeľu informácie o zdravotnom stave 98-ročného princa ani o priebehu hospitalizácie v Nemocnici kráľa Eduarda VII. v Londýne neposkytol.

Zdroj: Joe Giddens/PA via AP

Podľa AP nebolo bezprostredne známe, kedy Philipa prepustia a či sa pripojí k manželke a zvyšku rodiny na vianočné sviatky.

Alžbeta II. sa medzičasom presunula z Londýna do sídla Sandringham v Norforlku, kde kráľovská rodina zvyčajne trávi vianočné sviatky.

Kráľovná ani v tomto roku nezmenila svoju sviatočnú rutinu a v nedeľu predpoludním zašla do kostola ako obvykle. Očakáva sa, že kráľovská rodina sa zúčastní ďalšej bohoslužby ráno na Vianoce.

Zdroj: Chris Jackson/Buckingham Palace via AP

Buckinghamský palác zverejnil v nedeľu špeciálnu sériu vianočných fotografií. Kráľovná Alžbeta II. na nich s troma generáciami následníkov trónu pripravuje vianočné zákusky.

Alžbeta II. so synom princom Charlesom, vnukom princom Williamom a pravnukom princom Georgeom stoja za veľkým stolom s bielym obrusom a v miskách miešajú ingrediencie na koláč. Za nimi v pozadí stojí ozdobený vianočný stromček.

Na pravidelnom vianočnom stretnutí kráľovskej rodiny v sídle Sandringham sa tento rok nezúčastnia princ Harry s rodinou, ktorí sa na vianočné sviatky presunuli do Kanady.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Princ George

Dôležité udalosti