Šoubiz

Z idolu tínedžeriek plešatý otecko. Takto sa menil princ William

princ.jpg

Všetko najlepšie k 32. narodeninám!

Každý pozná princa Williama, ale viete jeho celé meno aj so všetkými titulmi? To ovláda asi málokto, pretože, uznajte sami, je to skutočne náročné. Jeho celé meno znie William Arthur Philip Louis a má tituly ako Jeho kráľovská Výsosť, princ, vojvoda z Cambridge, knieža zo Strathearnu a barón z Carrickfergusu. V poradí čakateľov na britský trón je druhý po svojom otcovi Charlesovi. Tiež je rytierom, vzdelaním magister umenia a prezidentom Anglickej futbalovej asociácie.

Zdroj: Profimedia.sk


Narodil sa 21. júna 1982 v nemocnici Sv. Márie v Paddingtone a dnes oslavuje 32. narodeniny. Z matkinej strany je William potomkom kráľa Karola II. Stuarta. Ak sa stane kráľom, bude prvým britským potomkom po kráľovnej Anne Stuartovej.Možno by sa zdalo, že William mal ako princ krásne a bezproblémové detstvo.

Zdroj: Profimedia.sk


Celý svet však vedel o problémoch v manželstve jeho rodičov. Po nevere princa Charlesa a odlúčení jeho mamy Diany od rodiny, sa s mamou často nevidel. Najhorším úderom bola preňho a jeho brata Harryho Dianina tragická smrť v Paríži. V tom čase boli s otcom na zámku Balmoral. Charles ich v noci zobudil a povedal im túto smutnú správu.

Zdroj: Profimedia.sk


William chodil na prestížnu strednú školu Eton College, kde študoval zemepis, biológiu, matematiku a dejiny umenia. Po skončení strednej si dal ročnú prestávku. Vstúpil do armády a zúčastnil sa cvičení. Časť roka strávil v Chile ako dobrovoľník organizácie Releigh International. Fotografie, na ktorých Will čistí záchody, obleteli celý svet.

Zdroj: Profimedia.sk


Potom začal navštevovať Univerzitu v St. Andrews v Škótsku. Najskôr študoval históriu umenia, potom zemepis.

Zdroj: Profimedia.sk


Keď mal 21 rokov, stal sa štátnym kancelárom. Jeho úlohou je zastupovať monarchu, keď je v zahraničí. William sa rozhodol slúžiť aj v Britskej armáde. V roku 2006 graduoval na Kráľovskej vojenskej akadémii v Sandhurste.V roku 2003 sa začal William stretávať so spolužiačkou z univerzity Kate Middleton.

Zdroj: Profimedia.sk


Médiá začali ich vzťah prepierať v roku 2005. O dva roky neskôr sa začali šíriť správy, že sa pár rozišiel počas prázdnin vo Švajčiarsku. O pár mesiacov sa ale opäť objavili ruka v ruke na večierku. V roku 2010 sa pár zasnúbil počas dovolenky v Keni. O rok neskôr sa dvojica vzala v opátstve Westminster.

Zdroj: Profimedia.sk


V decembri 2012 William a Kate oznámili, že čakajú prvého potomka. V júli 2013 sa im narodil syn George Alexander Louis.VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.