Americký akčný hrdina na Slovensku: Steven Segal v Strážskom

segal.JPG

Záujem o tréning s ním majú nielen našinci, ale aj Poliaci a Austrálčania.

Slávny herec Steven Seagal je držiteľom siedmeho danu, trénerom aikida a vo filmoch s prehľadom spacifikuje každého nepriateľa.

Napriek tomu sa jeho návšteva v Strážskom bez ochranky nezaobíde. Organizátori totiž predpokladajú obrovský záujem verejnosti. Už teraz zostavujú bezpečnostnú stratégiu a navrhujú opatrenia, aby zabránili hroziacim incidentom. 


Hrdina filmov Aljaška v plameňoch, Ťažko ho zabiť a ďalších akčných trhákov by mal prísť do Strážskeho 22. júna. V telocvični Strednej odbornej školy v Strážskom (okr. Michalovce) povedie 90-minútový tréning k 10. výročiu aikida klubu Red Dragon.

Zaujímavé je, že odmietol tréning u arabských šejkov a Strážskemu dal zelenú. Šéfinštruktor Peter Tomko (34) s kolegami a so skúsenými ochrankármi v stredu prebral zabezpečenie nevšednej akcie.

„Pán Seagal je svetová celebrita. Naším cieľom nie je ho izolovať, či brániť, ale zvládnuť situáciu. Kto je pripravený, nie je ohrozený," vysvetľuje Tomko, ktorý nechce zanedbať ani najmenší detail. So školou sa dohodli na oprave diery v plote, rozbitého okna nad vchodom, nerovného príjazdu k telocvični a odstránení odpadu.

„Bezpečnosť ľudí je vždy na prvom mieste. Vytýčili sme základné body, ktoré musia byť obsadené. Priestor budú strážiť desiatky chlapov," povedal manažér esbéesky Vladimír Dragula.

Na miesto sa dostavia aj psovodi, ktorí dohliadnu najmä na ubytovňu Bahamy v areáli školy, aby nik z jej klientov nenarušil priebeh akcie. „Vieme, že ľudia chcú vidieť Seagala. No jeho verejné vystúpenie v Strážskom plánované nie je," dodal.

Na tréning so Seagalom sa už prihlásilo 650 záujemcov zo Slovenska, z Poľska, Bieloruska, Nemecka, či dokonca z Austrálie. Kapacita je pritom podľa želania Seagala obmedzená na 200 ľudí. Samotnú registráciu spúšťa Red Dragon už túto nedeľu. Nečlenovia klubu za tréning s celebritou zaplatia 290 eur.

MICHALOVCE / Peter Žatko

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti