Fanúšikovia Meghan a Harryho čakali na túto správu: Je to definitívne

nemecko.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

Manželia majú dôvod na veľkú radosť.

Fanúšikovia Meghan a Harryho čakali na poslednú bodku za Megxitom. Dvojica v stredu zverejnila dátum, kedy sa definitívne osamostatní od kráľovskej rodiny. "Slobodný život" a samostatnosť, s ktorou je spojená najmä ich finančná nezávislosť, si začnú oficiálne naplno užívať od 31. marca.

Oznámenie o tomto dátume prichádza v čase, keď Buckinghamský palác preskúmava používanie značky "Sussex Royal" dvojicou po ich avizovanom odlúčení sa od kráľovskej rodiny. Sporným je slovo "Royal", v preklade "kráľovský".

TIP: Nečakané komplikácie! Kráľovná urobila ťah, ktorý Harrymu a Meghan priťažil

Podľa americkej stanice CNN proti značke vystúpil poradca kráľovnej Alžbety II. Thomas Woodcock. "Nemyslím si, že je to vhodné. Buď ste v kráľovskej rodine, alebo v nej nie ste. Nemôžete byť oboje," vyhlásil Woodcock. CNN uvádza, že pravdepodobným výsledkom bude zamietnutie slova "Royal" v názve značky registrovanej Harrym a Meghan.

Harry a Meghan v januári oznámili, že sa už nebudú zúčastňovať na oficiálnych podujatiach vyplývajúcich z ich postavenia a postupne chcú nadobudnúť finančnú nezávislosť. Pár sa následne aj so synom Archiem presťahoval do Kanady.

V dôsledku svojho rozhodnutia Harry a Meghan už nedisponujú titulom "kráľovská výsosť" a nie sú platení z verejných prostriedkov. Harrymu, ktorý je šiestym v poradí nástupníctva na britský trón, zostal titul princ a pár si ponechal tituly vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu. Dvojica chce žiť striedavo v Británii a Severnej Amerike.
     

LINDÝN/Šoubiz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Meghan a harry

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.