Šoubiz

Už je to šesť rokov! TOP 15 najlepších piesní Michaela Jacksona

Michael Jackson

Zdá sa to, akoby to bolo včera, čo nás opustil legendárny hudobník.

Dnes je to presne šesť rokov od tragickej a nečakanej smrti Kráľa popu Michaela Jacksona. Jeho smrť zasiahla celý svet a mnohí nechceli uveriť, že už nie je medzi živými. Bol to práve Michael, ktorý najvýraznejšie ovplyvnil popovú hudbu a zmenil spôsob jej vnímania najmä tanečným stvárnením. Stal sa aj revolucionárom v živých vystúpeniach. Mnohé hviezdy si z neho berú príklad.

Jeho úspech dodnes neprekonal nikto. V predajnosti albumov prekonal aj The Beatles či Elvisa Presleyho. Stal sa tiež najoceňovanejším umelcom. Na konte má viac ako 600 najrôznejších cien a uznaní. Miesto má aj v Guinnesovej knihe rekordov za najpredávanejší album všetkých čias - Thriller. Patril tiež medzi umelcov, ktorý najviac podporoval rôzne organizácie.

Prvou spevákovou manželkou bola Lisa Marie Presley, dcéra Elvisa Presleyho. Vzali sa v máji 1994, odlúčili o rok neskôr a v roku 1996 už boli rozvedení. Druhýkrát si vzal zdravotnú sestru Debbie Rowe, s ktorou má dve deti -dcéru Paris a Princea Michaela. Po narodení detí žili oddelene a rozviedli sa po necelých troch rokoch. Jacksonovo tretie dieťa - syn Prince Michael Jackson II, známy aj ako Blanket, sa narodil v roku 2002. Identitu matky nepozná nikto.

Jackson zomrel ako 50-ročný na zlyhanie srdca vo štvrtok 25. júna 2009 v prenajatom sídle Holmby Hills v Los Angeles. Z jeho smrti bol obvinený osobný lekár Conrad Murray. Súdny proces sa ťahal niekoľko rokov.

Michael je už piaty rok v hudobnom nebi, ale jeho hity ostávajú nesmrteľné. Tu je desať najobľúbenejších podľa portálu YouTube. Ktorý je ten váš?

1. Thriller
2. They Don't Care About Us3. Billie Jean4. Beat It5. The Way You Make Me Feel6. Bad

7. You Are Not Alone

8. Hold My Hand

9. Black Or White

10. You Rock My World

11. Don't Stop 'Til You Get Enough

12. Smooth Criminal

13. Earth Song

14. Heal The World

15. Remember The TimeUSA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.