Lenka Šóošová reaguje na poplašné správy ohľadom jej karantény. Očierňujú ju neprávom

Roman Mikulec (OĽaNO).
Zdroj: Instagram/lenkasoosova

Povinnú 14-dňovú karanténu poctivo dodržala.

Keďže úlohou televízie je informovať, aj v obľúbenej rannej relácii Teleráno divákom každé ráno prinášame aktuálne informácie o situácii ohľadom šírenia nového koronavírusu a taktiež sa snažíme ponúknuť ľuďom užitočné informácie, ako toto náročné obdobie zvládnuť.

Celý produktívny tím Telerána, redaktori, moderátori a hostia dodržiavajú prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré platili v Televízii Markíza, skôr ako ich nariadili celoplošne. Aj preto každý, kto príde do štúdia Telerána, si musí dezinfikovať ruky a mať na sebe ochranné rúško.

Rovnako postupovala aj Lenka Šóošová, ktorá sa do práce vrátila po povinnej karanténe, v ktorej bola po príchode zo zahraničia 14 dní. Na svojom Instagrame na to upozornila už deň pred vysielaním, že táto doba už uplynula a poctivo ju dodržala.

Zdroj: Instagram/lenkasoosova

Napriek tomu sa veľa divákov od rána pýtalo, prečo je na obrazovke. Podľa nich totiž 14 dní ešte neuplynulo. Vypočítali si to na základe Lenkinho príspevku na Instagrame z 9. marca, kedy zverejnila fotku v plavkách. Tento záber však zdieľala už z povinnej karantény, kedy bola niekoľko dní doma.

„V čase, kedy som ešte dávala dovolenké fotky, sme už boli celá rodina doma. Som v prvom rade zodpovedná matka dvoch detí, ktoré by som nikdy neohrozila. Rovnako by som však neohrozila ani svojich kolegov. Aj my, moderátori Telerána, sa snažíme ísť ľuďom príkladom. Bolo by odo mňa farizejské vysielať s rúškom, hovoriť, aké je dôležité ostať doma, keby som tak sama neurobila. Naozaj môžem všetkých ubezpečiť, že sme celá rodina zodpovedne dodržali karanténu a že sa cítime dobre," reaguje na poplašné správy Lenka.

Reakcia vedenia Telerána

„V Teleráne rovnako ako v celej Televízii Markíza platia veľmi prísne pravidlá týkajúce sa ochorenia COVID-19. Riadime sa nariadením, že každý, kto sa vrátil z pobytu v zahraničí, musí zostať v domácej izolácii minimálne 14 dní. V prípade Lenky Šóošovej uplynulo od jej návratu viac ako predpísaných 14 dní," vyjadrila sa šéfredaktorka Telerána Tamara Cho.

„V Televízii Markíza platia veľmi prísne opatrenia. Aj z tohto dôvodou ostala Lenka po návrate z dovolenky v karanténe v čase, kedy ešte nebola povinná. Keďže sa jej vo štvrtok skončila, mohla sa ako každý iný vrátiť k svojej práci," reaguje aj dramaturgička piatkového vysielania Miriam Lisá.

BRATISLAVA/Šoubiz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lenka Šóošová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.