Hudobné hviezdy sa spojili proti koronavírusu. Koncerty z obývačiek moderoval Elton John

Nebohý záchranár Ján.
Nebohý záchranár Ján. Zdroj: TV Markíza

Medzi pesničkami sa objavovali krátke osobné príbehy zdravotných sestier, lekárov, predavačov a ostatných povolaní, ktoré sú v čase domácej karantény nevyhnutné.

Žiadna veľkolepá šou ani krásne kostýmy či vizuálne efekty. Svetové hviezdy koncertovali zo svojich obývačiek či kuchýň. Len za prvých desať minút charitatívneho koncertu sa vyzbieral milión dolárov. Peniaze na boj proti pandémii však neboli jediným cieľom netradičného vysielania americkej televízie.

Britský spevák Elton John celú akciu moderoval zo svojej kuchyne. Interpreti si vystúpenia nahrávali na domáce kamery či mobilné telefóny. Medzi pesničkami sa objavovali krátke osobné príbehy zdravotných sestier, lekárov, predavačov, vodičov kamiónov a ostatných povolaní, ktoré sú v čase domácej karantény nevyhnutné.

Americká televízia Fox News vysielala program hodinu bez reklamy. Peniaze zbierala pre organizácie, ktoré bojujú s pandémiou. Koncertom však chceli tiež ľuďom trochu pozdvihnúť náladu a tiež im pripomenúť, aby dodržiavali medzi sebou potrebný odstup a umývali si ruky.

Momentálne najpopulárnejšia speváčka Billie Eilish spievala zo svojho gauča. Elton John hral na klávesy, ktoré paria jeho deťom a skupina Backstreet Boys aj so svojimi malými pomocníkmi sa harmonicky zladili z piatich rôznych miest.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

LONDÝN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Elton John

Dôležité udalosti