Tento online koncert sa zapíše do histórie. Milióny divákov malo zimomriavky

V aute zahynuli dvaja muži.
V aute zahynuli dvaja muži. Zdroj: Profimedia.sk

Toto nedokáže len tak hocikto.

Taliansky tenorista Andrea Bocelli odspieval na Veľkonočnú nedeľu sólový koncert z prázdneho milánskeho Dómu. Koncert bol streamovaný pre milióny ľudí na celom svete, ktorých pohyb bol obmedzený v rámci opatrení prijatých v rámci boja proti novému koronavírusu.

Bocelliho vystúpenie nazvané "Hudba pre nádej", odvysielané z Dómu naživo, sledovalo cez kanál YouTube viac ako 22 miliónov divákov. Bocelli v sprievode organistu odspieval štyri piesne vo vnútri nádhernej gotickej budovy a koncert zakončil skladbou "Amazing Grace", ktorú odspieval na schodoch katedrály v pozadí s fotomontážou zobrazujúcou prázdne ulice Paríža, Londýna a New Yorku.

Zdroj: Profimedia.sk

"V deň, keď oslavujeme dôveru v život, ktorý víťazí, mi bolo cťou a potešením odpovedať "Si" na pozvanie mesta a milánskeho Dómu," uviedol zrakovo postihnutý umelec v správe pred svojím vystúpením.

"Vďaka naživo vysielanej hudbe, spájajúcej milióny zopnutých rúk kdekoľvek na svete, objímeme toto ranené pulzujúce srdce Zeme," povedal.

Miláno je metropolou severotalianskeho regiónu Lombardsko, ktorý je spomedzi všetkých krajov Talianska najviac postihnutý epidémiou choroby COVID-19 vyvolávanej koronavírusom SARS-CoV-2. Zaznamenali tam už viac ako 9000 obetí na životoch. 

Kostoly v Taliansku zostávajú zatvorené a dokonca aj bohoslužby, celebrované pápežom Františkom cez Veľkonočné sviatky, boli streamované a odvysielané viacerými televíziami. 

Zdroj: Profimedia.sk

MILÁNO/Šoubiz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Andrea Bocelli

Dôležité udalosti