Naši moderátori majú novú vizáž! Tím odborníkov zmenil to, na čo sú diváci zvyknutí

Českí profesionáli na styling zavítali do Markízy a nastolili nové pravidlá vizáže.

Pavla Hromková a Zdeněk Fencl vedia, čo robia

Ako sa hovorí, zmena je život. Neplatí to však len o súkromnom živote, ale aj o všetkých jeho aspektoch. Televízia nie je výnimkou, aj preto sa rozhodla Pavla Hromková a Zdeněk Fencl priniesť do Televízie Markíza nový vietor a „vziať si našich moderátorov do parády". Viac nám prezradil sám aktér.

„Nešlo o zmenu niekoľkých detailov, premena imidžu moderátorov a moderátoriek bola rozsiahlejšia, pretože išlo o posuny zabehnutých spôsobov práce všetkých profesií. Premena šatníku a zmena technológie líčenia bola tiež významná a obnášala dlhší časový úsek pre osvojenie a zavedenie do praxe. Bolo potrebné zladiť vnímanie výstupu v technológii HD televízneho rozlíšenia, kedy nie sú potrebné silné vrstvy mejkapu ako predtým," prezrádza Zdeněk Fencl.

Menej je viac, ale je potrebné vedieť, ako to urobiť

Úloha moderátora nemá len informačný charakter, ale má lahodiť aj diváckemu oku. „Moderátorky TV Markíza sú trendsetterkami aj dnes, a to oprávnene. Vedia veľmi dobre, že najdôležitejšia je charizma, s ktorou predávajú informácie divákom, nepotrebujú sa k tomu výrazne predvádzať vo večernej róbe a natupírovanými vlasmi v drdole. Minimalistické oblečenie, líčenie a účes dáva lepšie vyniknúť človeku samotnému. Svojím stylingom môžu byť ženám novou inšpiráciou a bližšie divákom ako takým. Minimalizmus je nadčasový trend, ale musí sa perfektne vedieť urobiť," vysvetľuje odborníčka na styling Pavla Hromková.

Zlatica si premenu užívala, Viktor je praktický

Ženy sú z Venuše a muži z Marsu, hovorí múdra kniha. Rozdielnosť názorov a prístupu pohlaví sa ukázala i v tomto prípade, kedy Zlatica neskrývala nadšenie z jej novej premeny, kým Viktor Vincze sa stylistom potešil skôr z praktických dôvodov.

„Pavla so Zdenkom sú už dlhšie súčasťou nášho televízneho tímu a sú perfektní. Spolupracujem s nimi veľmi intenzívne, pretože okrem televíznych novín konzultujeme všetky mimoriadne volebné špeciály aj mimoriadne správy. Mám rada rafinovanú ženskosť a tento štýl mi dokonale navrhli. Krásne farby, na mieru šité ženské šaty, ktoré udávajú trend. Sadli sme si aj ľudsky, takže si spoločné prípravy vždy doslova užívame. Máme však aj skvelé maskérky a kostymérky, ktoré nás každý deň tip-top pripravia do vysielania," teší sa Zlatica.

Viktor Vincze taktiež netají svoje nadšenie z toho, že sa svojou vizážou nemusí zaťažovať. „Mne najviac vyhovuje to, že nemusím vôbec riešiť, čo si dám na seba alebo ako budem nalíčený. Je tu tím špecialistov, ktorý vie, čo robí a zároveň za výsledok preberá zodpovednosť. Ja sa tak môžem sústrediť na svoju prácu, najmä vo vypätých situáciách tesne pred vysielaním. Ide to úplne mimo mňa a to je super," dodal.

Pozrite si v galérii premenu našich moderátorov!


BRATISLAVA/TV Markíza, kn

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Danica nejedlá

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.