Svetoznáma spisovateľka príbehov o mladom čarodejníkovi prezradila roky skrývané tajomstvo

TR Dominika Lukešová.mp4
Zdroj: File TASR/Photo by Joel C Ryan/Invision/AP

J.K. Rowlingová minulý víkend vyvolala pobúrenie kontroverzným statusom na Twitteri, kde písala o "ľuďoch, ktorí menštruujú".

Britská spisovateľka J.K. Rowlingová v stredu priznala, že sa v minulosti stala obeťou domáceho a sexuálneho násilia. Informovala o tom agentúra AFP. Svetoznáma autorka príbehov o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi na svojom blogu uviedla, že túto skutočnosť o sebe prezradila, aby vysvetlila, čo ju viedlo k jej nedávnym kontroverzným vyjadreniam o transrodových ľuďoch.

"Už viac ako 20 rokov som na očiach verejnosti a nikdy som otvorene nerozprávala o tom, že som obeťou domáceho a sexuálneho násilia," napísala Rowlingová. "Nehanbím sa za to, ale sú to pre mňa traumatické spomienky."

Rowlingová zároveň zdôraznila, že o svojej skúsenosti nepísala preto, aby ju niekto ľutoval. "Moju minulosť som spomenula len preto, lebo aj ja, ako každý iný človek na tejto planéte, mám zložitý životný príbeh, ktorý sformoval všetky moje obavy, záľuby a názory," uzavrela spisovateľka.

Rowlingová minulý víkend vyvolala pobúrenie kontroverzným statusom na Twitteri, kde písala o "ľuďoch, ktorí menštruujú". Na tento príspevok reagoval aj herec Daniel Radcliffe, ktorý stvárnil filmovú postavu Harryho Pottera. Radcliffe sa ospravedlnil transrodovým ženám, ktoré sa na spisovateľkin príspevok mohli uraziť.

LONdÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obeť

Dôležité udalosti