Rytmusov odkaz pre feťákov

rytmusdrogy.jpg

Je síce kontroverzný, ale v otázke drog má jasno.

Raper Patrik Rytmus Vrbovský je jednou z osobností, ktorá sa stala tvárou občianskeho združenia. Jeho cieľom a poslaním je umožniť mladým ľuďom, ale aj dospelým, porozumieť tomu, akú hrozbu pre nich drogy predstavujú. Združenie verí, že ak budú ľudia poznať pravdu, rozhodnú sa žiť život bez drog. 

Zdroj: Facebook

Rytmus zverejnil fotografiu bilbordu aj na svojej fanpage a napísal k nej zaujímavý odkaz. "Aj keď sa to v dnešnej dobe nenosí, tak som nesmierne na to HRDÝ. Feťákom sa táto vlastnosť zdá smiešna. Mladistvým rebelantom to pripadá nerebelské. Kok*** hladajú výhovorky, že fet nikomu neubližuje a podobné kecy. Kľudne ma za to odsudzujte, že nemám rád DROGY a že sa im celý život vyhýbam. Ale nikto ma nepresvedčí, že fet (tráva,alkohol,koks,piko, atď.) je dobrá vec," stojí si za svojím raper.

"Nie je dobrým príkladom pre deti, pre vaše budúce deti a pre tých, ktorí chcú niečo dlhodobo dosiahnuť čistou hlavou. Stretávam sa s ľuďmi, ktorí užívaju drogy. Vyhýbajú sa mi. Majú haluz, že to na nich vidím. Sú citovo rozbití. Zmenení. Už nie sú čistí, ako predtým. (ale pri tom možu) Keď nemajú drogu nevedia fungovať. Sú nervózni, v depkách a bez energie. Čistota a chuť sa vytratila," opisuje svoje skúsenosti Patrik. 


Ďalej tvrdí, že človek závislý od drog má vždy nejakú výhovorku, aby si obhájil, prečo je droga dobrá a prečo neškodí. "Feťák nevidí, že jeho osobnosť sa zmenila a že všetko okolo drog ho ťahá dole. Prepáčte mi, že neberiem drogy. Prepáčte mi, že budem šíriť toto posolstvo na ktoré som hrdý," dodal.

Pod jeho statusom sa okamžite rozprúdila diskusia zväčša mladých ľudí. Viacerí z nich stoja za raperovým vyhlásením. Niektorí zase obhajujú marihuanu. Rytmus si našiel čas a odpísal im svoj názor:

"Čo je zlé na tom, že chcem, aby decká makali na svojich snoch namiesto toho, húlili alebo pili alkohol. Poznám ľudí, čo dlhodobo húlia. Nie je to žiadna sláva. Oproti človeku, čo žije zdravo bez omamných látok je to total rozdiel. To je to isté ako rozdiel medzi dlhodobým alkoholikom a čistým človekom. Viete, čo sa mi najviac páči? Že môžem hrdo prehlásiť, že som nikdy nefetoval, nepil, nehúlil. A môžem to prehlásiť verejne s čistým štítom...."


BRATISLAVA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti