Šoubiz

EXKLUZÍVNE ZÁBERY: Mel Gibson v Karlových Varoch!

mel gibson.jpg

Prevzal si cenu za prínos v svetovej kinematografii.

John Travolta, Gary Oldman či John Malkovich. Hollywoodske hviezdy, ktoré už na filmovom festivale v Karlových Varoch boli. Tento rok púta pozornosť najmä uznávaný herec, ale aj kontroverzná osobnosť zároveň- Mel Gibson.


Gibsona netreba špeciálne predstavovať. Držiteľ dvoch Oskarov je vo Varoch určite najväčšou celebritou. Okrem toho, že uviedol dva svoje staršie filmy, prevzal cenu za umelecký prínos svetovej kinematografii. "Toto bola vždy moja fantázia. Nahá žena s guľou na hlave," povedal herec.

Gibsona v poslednom čase preslávili skôr škandály ako herecké umenie. Bil priateľku a mal rasistické a antisemitské poznámky. Aj v Česku niektorí považovali toto ocenenie za nevhodné. Riaditeľ festivalu Jiří Bartoška ho však obhajoval slovami: "Nehodnotíme morálku, ale filmové umenie."

Aj tento rok sa na festivale predstaví 200 filmov z celého sveta. Porote tento rok predsedá španielsky režisér a producent Luis Miňarro. Festival otvoril scifi thriller I Origins. Protagonisti aj hlavný hrdina prišli osobne.

Vo Varoch má zastúpenie aj slovenská kinematografia. V sekcii dokumentárnych filmov súťaží snímka Comeback o reintegrácii väzňov do spoločnosti. A v svetovej premiére uvidia diváci aj slovensko-český film V tichu o osude židovských hudobníkov počas holokaustu. Výsledky budú známe o týždeň. 


KARLOVE VARY/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.