Zverejnili nominácie na ceny Emmy. Najviac ich získal seriál Watchmen

1.jpeg
Zdroj: shutterstoc.com/Benjamin Clapp

Víťazov 72. ročníka cien Primetime Emmy Awards vyhlásia 20. septembra.

Najviac (dokopy 26) nominácií na tohoročné americké televízne ceny Emmy získal v utorok dystopický sci-fi seriál Watchmen. Zoznam nominovaných zverejnila v utorok Americká Akadémia televíznych umení a vied (ATAS), ktorá každoročne prestížne ceny Emmy udeľuje.

Seriál Watchmen získal nomináciu aj v kategórii najlepšej minisérie. Na najlepších hercov v hlavnej či vedľajšej úlohe boli zároveň nominovaní viacerí z jeho predstaviteľov vrátane Reginy King a Jeremyho Ironsa.

Seriál Watchmen z produkcie HBO vychádza z námetu rovnomenného komiksu Watchmen (Strážcovia) a odohráva sa vo svete alternatívnej histórie, zaoberá sa aj rasizmom.

Druhý najvyšší počet nominácií (20) na Emmy získal komediálny seriál The Marvelous Mrs. Maisel z produkcie spoločnosti Amazon. Za ním s 18 nomináciami nasledoval dramatický seriál Ozark produkovaný spoločnosťou Netflix.

Nominácie, ktoré akadémia ATAS obvykle pomerene pompézne oznamuje zo svojej centrály v Los Angeles, boli tentoraz ohlásené len na virtuálnej ceremónii. Tú moderovala afroamerická komička a herečka Leslie Jones, pričom jednotlivé nominácie oznámili prostredníctvom telemostu zo svojich domovov - herci Laverne Cox, Josh Gad a Tatiana Maslany.

Víťazov 72. ročníka cien Primetime Emmy Awards vyhlásia 20. septembra.

USA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nominácie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.