Zuzana Kovačič Hanzelová: Neriešenie psychických problémov nás stojí milióny

Marek a Tereza
Zdroj: TV Markíza

Novinárka sa sama stretla so šikanou. Situácia je podľa nej horšia a so zmenou treba začať už v jadre.

Hosťom v relácii Teleráno bola novinárka a moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá mala, ako mnohí iní, skúsenosť so šikanou. Ako sama povedala, v školskom veku sa jej nevyhla ani ona sama. Počas štúdia na základnej a strednej škole bola silno veriaca. "Pravidelne sa predo mnou prežehnávali s takým posmechom, ťahali ma za vlasy po zemi," porozprávala.

Pred pár rokmi mali stretávku zo školy a prišlo aj na túto tému. "Spolužiaci to sami vytiahli a veľmi ich to mrzelo," dodala Zuzana s tým, že to, čo sa jej dialo na škole ju vďaka dobrému zázemiu, rodine a kamarátom tak nezasiahlo. Mala ale spolužiaka, ktorého šikana veľmi ovplyvnila.

Podľa novinárky sa situácia so šikanou nezmenila ani za 20 rokov, naopak, stále sa zhoršuje a výrazne k tomu prispieva online priestor. Ako povedala, šikana nemá deti posilňovať, treba jej preventívne zabraňovať. Neriešenie psychických problémov nás stojí milióny ročne. Alarmujúci je aj fakt, že na Slovensku máme len 12 klinických detských psychológov.

Viac vo videu:


Dnes 3. decembra 2020 Televízia Markíza už po siedmy raz spustila jedinečné podujatie s názvom Deň s Nadáciou Markíza, s ktorým sa spája každoročná finančná zbierka na charitatívne projekty Nadácie Markíza.

Ako môžem podporiť zbierku?

Od 19. novembra až do 3. decembra vrátane celého dňa do polnoci, môžete podporiť Deň s Nadáciou Markíza a zachrániť Linku detskej istoty a podporiť Kliniku detskej psychiatrie spolu s nami aj Vy a to:

Prostredníctvom SMS zaslanej v tvare:

DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti operátorov O2, Orange a Slovak Telekom, pričom cena jednej SMS je 2 eurá. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov.

Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK57 1111 0000 0003 3322 2023 alebo aj online priamo na stránke www.nadacia.markiza.sk

 

BRATISLAVA/ Teleráno

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti