Absolútnou víťazkou Farmy 12 sa stala Xénia Gregušová

Farma 12 finále
Zdroj: TV Markíza

Vo vačku má 75-tisíc eur!

Dvanásta séria reality šou Farma je za nami. Veľkolepé finále sa skončilo a dvanástym výhercom sa stala Xénia Gregušová. Výhru 75-tisíc eur si tak zaslúžene užije. Gratulujeme!

Finálový večer odštartovalo originálne vystúpenie Mirror Family a moderátorka Evelyn, ktorá bola neprehliadnuteľná v krásnych červených šatách a vyzerala ako hollywoodska hviezda. Sexy krivky neukázala iba ona. Schudnutou postavou sa pochválila aj Xénia, ktorá na začiatku večera prekvapila v bledomodrom napasovanom športovom oblečení.

Zdroj: TV Markíza

Trojica finalistov začala disciplínou Kuna a bludisko. Za burácania farmárov Evelyn odštartovala trojicu finalistov. Ich úlohou bolo rozbiť piňatu, vložiť do bludiska dve paličky, pomocou trampolíny získať guličky prepeličky a následne ich umiestniť v bludisku. Najlepšie sa darilo Lukášovi, ktorý prvú disciplínu aj vyhral a získal dva body. Druhý bol Heňo, získal jeden bod a v tesnom závese za ním skončila Xénia, ktorej sa už bod neušiel.

Zdroj: TV Markíza

Druhou disciplínou bolo stavanie vianočného stromčeka. Každý z finalistov si najprv musel nachystať drievka svojej farby a podľa vzoru postavať drevenný stromček. Podobne ako v prvej disciplíne, najrýchlejší bol Lukáš. Ten svoj zelený strom postaval ako prvý. Tesne za ním skončil Heňo a Xénia. Obaja však mali chybu a tak ich čakal rozstrel. Evelyn im ukázala košík plný vajíčok a obaja museli uhádnuť ich počet. Bližší tip mala Xénia a tak získala bod.

Zdroj: TV Markíza

Po stavaní stromčeka vystúpili Kollárovci s pesničkou Na Kráľovej holi

Zdroj: TV Markíza

Počas tretej disciplíny sa finalisti zapotili asi najviac. Čakala ich prekážková dráha, ktorú museli absolvovať na čas. Nemohli sa dotknúť zeme a za každý dotyk im Evelyn prirítala trestné sekundy. Najvias dotykov zeme mal Lukáš a tak kvôli trestným sekundám skončil posledný. Naopak z dvoch bodov sa tentokrát radoval Heňo. Ten prekážkovú dráhu absolvoval najrýchlejšie a získal aj najmenej trestných sekúnd.

Zdroj: TV Markíza

Disciplína s názvom Pavúk priniesla Heňovi dva body a vedenie. Finalisti mali najprv cez prekážku odmotať lano aby sa dostali ku skladačke. Každý mal poskladať tvár farmára, ku ktorému mal na statku blízko. Heňo ako prvý poskladal tvár Nikol a tak získal dva body. Xénii sa ako druhej podarilo poskladať Matúšovu tvár a získala jeden bod. S nulou skončil Lukáš.

Zdroj: TV Markíza

Gipsy Čáve rozveselili farmárov aj finalistov v duelovej aréne

Zdroj: TV Markíza

Po tomto skvelom vystúpení, ktoré roztancovalo všetkých Evelyn zastavila SMS hlasovanie. Najviac sms hlasov (16 249) získala Xénia. K svojmu skóre si tak pripočítala dva cenné body a stala sa tak najobľúbenejšou farmárkou u divákov.

Po výsledkoch SMS hlasovania si finalisti struhli tradičný farmársky vedomostný kvíz. Sily boli opäť takmer vyrovnané a opäť muselo dôjsť k rozstrelu medzi Xéniou a Lukášom. Evelyn im dala ukádnuť koľko očiek má reťaz. Bližšie bola Xénia, ktorá sa po tejto disciplíne tešila už zo siedmych bodov.

Zdroj: TV Markíza

Po kvíze si finalisti Farmy 12 vyskúšali svoje reflexy. Postavili sa ku konštrukcii, na ktorej vyseli paličky, ktoré postupne padali a museli ich chytať. Tu sa najviac darilo Heňovi a najmenej Lukášovi.

Zdroj: TV Markíza

Nasledovala disciplína, ktorá o všetkom rozhodla. Boli dôležité rýchle prsty a ruky - triedenie strukovín. Všetkým trom finalistom sa mimoriadne triasli ruky a táto disciplína bola pre nich mimoriadne náročná. Išlo o všetko. Xénia skončila ako prvá a nasledoval rozstrel s Lukášom. Tu sa podarilo vyhrať Xénii a stala sa tak sa stala dvanástou víťazkou šou Farma. Gratulujeme!

Zdroj: TV Markíza

BRATISLAVA/topina

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Finále

Dôležité udalosti