Šoubiz

Doktor House s kapelou postavili na nohy bratislavské NTC!

Hugh Laurie s kapelou na bratislavskom koncerte
Zdroj: SITA

Hugh Laurie s kapelou The Copper Bottom Band ponúkol Bratislave zhruba dvaapolhodinovú šou.

Anglický herec, spisovateľ a hudobník Hugh Laurie sa v pondelok večer predstavil v bratislavskej Aegon aréne Národného tenisového centra (NTC). Na Slovensku sa zastavil v rámci koncertnej šnúry s kapelou The Copper Bottom Band, ktorého aktuálnu časť odštartovali 9. júla v Istanbule.

Zdroj: SITA

Už dnes ich čaká koncert v Brne, odkiaľ sa presunú do Hamburgu, Mannheimu, dva razy zahrajú v poľskej Poznani, následne sa predstavia ešte v Štetíne a na 1. augusta majú naplánované vystúpenie na nórskom Notodden Blues Festivale.

Sedemčlenná skupina a 55-ročný rodák z Oxfordu vyšli na pódium krátko po 20. hodine. Búrlivý potlesk nadšeného publika si Laurie vyslúžil už pozdravom „Ahojte, Bratislava!", po ktorom piesňou Iko Iko odštartovala zhruba dvaapolhodinová šou.

Zdroj: SITA

V následnom úvodnom príhovore v slovenčine ešte poďakoval, zaželal dobrý večer a spýtal sa publika „Ako sa máte?", pričom priznal, že týmto za 10 sekúnd využil celú svoju slovenskú slovnú zásobu a požiadal ľudí v hľadisku, ktorí vedia po anglicky, aby prekladali tým, čo mu nerozumejú.

Všetkým zároveň poďakoval, že prišli, pretože podľa vlastných slov chápe, že návštevou jeho koncertu išli do rizika, keďže donedávna bol známy v prvom rade ako herec. Svoje divadelné nadanie však naplno využíval aj počas koncertu, keď neustále komunikoval s publikom, ktoré zabával anekdotami a krátko predstavoval jednotlivé piesne.

Zdroj: SITA

Približne v polovici koncertu si doprial krátku prestávku a na pódiu si pripil s celou kapelou. Pritom sa znovu poďakoval ľuďom, že na koncert prišli, pretože tieto piesne, ktoré prirovnal k vzácnym motýľom, podľa neho zaujímajú čoraz menej ľudí a čoskoro by mohli zmiznúť.


BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.