Smutný rok 2020: Opustili nás veľké legendy

Navždy zostanú v našich srdciach.

Žiaľ, aj rok 2020 priniesol naozaj smutné správy. Za posledných 12 mesiacov sme sa museli rozlúčiť s milovanými osobnosťami, ktoré budú Slovákom chýbať, no nikdy na ne nezabudnú. Najmä záver roka bol mimoriadne smutný.

Peter Justin Topolský

Smutná správa otriasla Slovenskom, keď sme sa dozvedeli, že v decembri navždy odišiel známy moderátor Justin Peter Topolský (69). O jeho náhlej smrti informoval jeho blízky priateľ Peter Krajčír na sociálnej sieti.

Zdroj: Súkromný archív RJ

Anton Vaculík

V sobotu 12. decembra nás opustil skvelý slovenský bábkový činoherný televízny a filmový herec Anton Vaculík. Tretieho januára budúceho roka by oslávil 80. narodeniny.


Štefan Kožka

Tento rok, taktiež v decembri, zomrel vo veku 66 rokov skvelý herec Štefan Kožka. Hviezda Hornej Dolnej mala problémy so srdcom a bola aj pozitívna na koronavírus.


Ján Kramár

Slovenskú herec obec 28. 11. zasiahla smutná správa. Vo veku 92 rokov zomrel Ján Kramár, otec populárnejšieho herca Maroša Kramára. Ján Kramár bol od roku 1954 starším členom súboru na Novej scéne.

Zdroj: Facebook/Maros Kramar

Eva Krížiková

V posledný marcový deň zasiahla Slovensko smutná správa. Vo veku 85 rokov zomrela legendárna herečka Eva Krížiková. Umelkyňa bola dlhoročnou poprednou členkou jeho činohry.

Zdroj: TASR

Eva Biháryová-Rózsová

Po dlhej a ťažkej chorobe zomrela vo februári v Bratislave vo veku 71 rokov speváčka Eva Biháryová-Rózsová. Od roku 1968 do roku 1994 pôsobila ako sólistka Vojenského umeleckého súboru v Bratislave.

Andrej Mojžiš

Vo veku 94 rokov zomrel 4. februára slovenský divadelný, filmový, televízny a rozhlasový herec Andrej Mojžiš.

BRATISLAVA/Šoubiz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtia

Dôležité udalosti