Zomrel herec Andy Hryc (†71). Prehral boj s akútnou leukémiou

Andy Hryc.
Andy Hryc. Zdroj: TASR

Ochorenie mu diagnostikovali v apríli minulého roku.

Uplynulý rok, kedy verejnosť zdieľala boj s koronavírusom, sa herec s rodinou priznal k boju s akútnou leukémiou. Tú mu lekári diagnostikovali v apríli minulého roka. Uplynulú noc o 3 hodine herec Andy Hryc podľahol ochoreniu a zomrel. Informáciu zverejnila jeho dcéra na sociálnej sieti.

"Posledné slová, ktoré som mu povedala, boli 'ľúbim ťa', posledné slová, ktoré povedal on, boli 'aj ja ťa veľmi ľúbim'," uviedla Wanda Adamík Hrycová.

Dnes o 3:13 hod ma opustil najdolezitejsi muz mojho zivota... posledne hodiny toho jeho som ho drzala pevne za ruku,...

Uverejnil používateľ Wanda Adamik Hrycova Sobota 30. januára 2021

Podľa portálu osobnosti.sk Hryc účinkoval ako herec asi v 40 hraných filmoch, vo vyše 200 televíznych inscenáciách, 80 divadelných predstaveniach a stvárnil vyše 2000 postáv v dabingu.

Po nežnej revolúcii založil rádio Twist, ktoré viedol do konca roku 2004.

Reakcie na úmrtie herca si môžete prečítať tu.

Profil herca

Andrej Hryc (známy ako Andy Hryc) sa narodil 30. novembra 1949 v Bratislave. Absolvoval Divadelnú fakultu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.

Hereckú kariéru začal v Štátnom divadle v Košiciach. Neskôr sa presunul do hlavného mesta a účinkoval v Divadle Nová Scéna. Generálnym riaditeľom Rádia Twist bol v rokoch 1992-2005. Počas pôsobenia v rádiu bol v roku 1998 vymenovaný vládou Seychelskej republiky za konzula na Slovensku a medzi rokmi 1999 - 2002 pôsobil ako poradca ministra kultúry. V roku 2002 sa stal riaditeľom divadla Nová scéna v Bratislave.

Zdroj: Instagram/wandahrycova

Od 70. rokov sa začal objavovať v televíznych filmoch, ktorých má na konte nespočetné množstvo. V roku 1975 si zahral v komédii Sebechlebskí hudci z obdobia tureckých vpádov v polovici 17. storočia od režiséra Jozefa Zachara. Medzi tie najúspešnejšie patria napríklad: Zbojníci (1978) od režiséra Pavla Haspru, Višňový sad (1978), kde sa pod réžiu podpísal Jozef Budský.

Exceloval aj v dráme Miroslava Luthera Ráno pod mesiacom (1979). Televízny film bol nakrútený podľa rovnomennej novely spisovateľa Alfonza Bednára. Umelecký herecký výkon v roku 1998 podal v postave mafiána vo filme Vlada Balca Rivers of Babylon.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk,TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtie

Dôležité udalosti