VIDEO: Žiadne oficiálne stanovisko! Princ William zareagoval na Harryho a Meghan

Princ William a jeho manželka Kate Middleton
Zdroj: Justin Tallis/Pool via AP

So svojím bratom ešte nehovoril, ale urobí to.

Britský princ William vo štvrtok poprel, že by kráľovská rodina bola rasistická. Reagoval tak na tvrdenia z rozhovoru, ktorý poskytli jeho brat princ Harry a švagriná Meghan Markle.

Williamove slová zazneli počas návštevy školy vo východnej časti Londýna. Na otázku novinárov, či hovoril s Harrym po interview, povedal, že zatiaľ nie, ale „urobí to“.

NA TOTO ČAKAL CELÝ SVET: KRÁĽOVNÁ ALŽBETA II. REAGUJE NA SLOVÁ HARRYHO A MEGHAN

Harry a Meghan vo februári oznámili, že sa definitívne nevrátia k plneniu svojich povinností členov britskej kráľovskej rodiny.

zdroj: Twitter/RE_DailyMail

Obaja následne poskytli rozhovor americkej moderátorke Oprah Winfrey, ktorý v USA odvysielali v nedeľu večer. Veľký rozruch spôsobili okrem iného slová Meghan, vojvodkyne zo Sussexu, ktorá obvinila členov kráľovskej rodiny z rasizmu. V paláci sa malo hovoriť aj o tom, akú tmavú pleť bude mať jej syn, až sa narodí. Podľa vlastných slov myslela v ťažkých časoch dokonca na samovraždu. Kráľovská rodina jej mala odoprieť i pomoc v oblasti duševného zdravia.

MEGHAN ŠOKOVALA VÝPOVEĎOU: PREMÝŠĽALA, ŽE SI SIAHNE NA ŽIVOT

Buckinghamský palác vydal v utorok krátke stanovisko britskej kráľovnej Alžbety II. Uviedla v ňom, že je smutná z problémov, s ktorými sa v ostatných rokoch stretli jej vnuk princ Harry a jeho manželka Meghan. Zároveň uistila verejnosť, že obvinenia z rasizmu berie veľmi vážne.

ROZHOVOR, NA KTORÝ VŠETCI ČAKALI: HARRY A MEGHAN PREZRADILI POHLAVIE DIEŤATKA

LONDÝN/markiza.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.