Bude svadba! Krásna markizáčka povedala áno

Lucia Hlaváčková
Zdroj: Instagram/luciahlavackova

Žiadosť o ruku naozaj nečakala.

Z Lucie Hlaváčkovej sa stane vydatá pani! Markizáčka, ktorá pôsobí ako moderátorka ranných správ v Teleráne, redaktorka v spravodajstve a najnovšie aj ako moderátorka webovej relácie Markíza Backstage, povedal áno svojmu dlhoročnému priateľovi.

Ako nám prezradila v rozhovore, požiadanie o ruku bolo pre ňu naozaj veľkým prekvapením. Stalo sa to v lete na nečakanom mieste. Ako vyzeral tento romantický okamih, ako naopak zvláda ťažké časy spojené s pandémiou a ako vníma respondentov z webovej relácie, sa dozviete v rozhovore.

TIP: Hviezda Červených pások prehovorila o priateľke. Herečka z nej nebude

Okrem toho Lucka prezradila, že pôvodne chcela v Markíze pôsobiť na úplne inom mieste, aké jej ponúkli.

Pekné chvíle počas pandémie

Zdroj: Instagram/luciahlavackova

Ahoj, ako sa máš?

Ahoj, Zuzička, ďakujem, mám sa dobre.

Už rok žijeme úplne iné životy. Ako sa zmenil ten tvoj?

Zúžil sa mi okruh činností. Testovanie, práca, potraviny, prechádzka. Nevídam sa s rodinou ani blízkymi priateľmi. No môžem byť len vďačná a vôbec sa nesťažujem. V práci zaznamenávame rôzne príbehy a osudy. Ľudia majú existenčné aj psychické problémy, krachuje im biznis, nemajú peniaze ani na základné potraviny... V spravodajstve máme možnosť poukazovať na systémové nedostatky, tak verím, že to má význam a aspoň sčasti to niekomu pomôže...

Z každej strany sa na náš valia negatívne správy, prinieslo ti toto obdobie, naopak, niečo pozitívne?

Sestre aj kamarátkam sa minulý rok narodili deti. Vždy, keď mi pošlú ich videá a fotky, zahreje ma to pri srdci a vyčarí úsmev. Preto si zrejme tentomateriál“ pozerám aj 100x dokola. Objavila som čaro domáceho cvičenia, viac čítam a zmeny prišli aj v práci, čo vnímam tiež pozitívne.

Zdroj: Instagram/luciahlavackova

V súkromí sa ti darí... No dobre, tak na rovinu... Viem, že si zasnúbená. Aký to malo priebeh?

Nečakala som to. Nikdy som nebola vydajachtivý typ. Ale keď ma Rudo, (môj, vyzerá to tak, že budúci muž) požiadal, na moje prekvapenie ma to potešilo a bola to zvláštne príjemná emócia. Stalo sa to minulý rok v auguste. Pôvodne to malo byť v Tatrách na takom našom mieste (to som sa spätne dozvedela), ale keďže bol po úraze a operácii, musel zmeniť plán. Naša dovolenka bola teda rodičovský dom a záhrada, na ktorej sme v noci z ležadla pozorovali avizované padanie perzeidov. No a tam to na mňa vytasil (prsteň) a ja som súhlasila.

Koľko ste s priateľom spolu? Plánujete svadbu do roka a do dňa?

Čoskoro to bude šesť rokov. Netušíme, kedy presne bude svadba a rozhodne u nás neplatí do roka a do dňa. Jediné, čo viem, je, akú chcem svadbu. Obrad vo dvojici so svedkami a maximálne obed s najbližšou rodinou.

Stopercentné pracovné nasadenie


Okrem súkromia, sa ti darí aj v práci. Stále si aktívna v spravodajstve, moderuješ ranné správy v Teleráne a ešte si rozbehla aj webovú reláciu na markiza.sk. Ako to stíhaš?

Dá sa to. Moderovanie ranných správ v Teleráne mi ubralo služby v redakcii spravodajstva a webu sa venujem počas voľna. Niekedy je to aj pre mňa „mišung“ a sedím dlhšie nad kalendárom, ale nie je to z časového hľadiska až také strašné a náročné, ako to na prvú znie. Len to musím mať pekne pozapisované, lebo je to ťažšie na zapamätanie - čo, kedy, kde.

Zvykla si si bez problémov na skoré vstávanie a následné celodenné nasadenie?

Samotný akt - vstať z postele pred štvrtou hodinou rannou, mi problém nerobí. Ťažšie je sa plnohodnotne naštartovať na spravodajské zmýšľanie, tempo a prezentáciu. Niekedy to ide ľahšie, inokedy ťažšie. Stále hľadám grify, ako byť čo najviac fresh. Cez deň je to potom ako na húsenkovej dráhe. Výbuchy energie sa striedajú s útlmom. Veľakrát mám však po Teleráne voľný deň a za počítač sadám opäť až večer, takže mám priestor aj na regeneráciu.

Do spravodajstva? Nikdy!

Zdroj: Instagram/telerano

Si zo známej rodiny a tvoji príbuzní sú viac umelecky zameraní. Prečo si vybočila z radu a dala sa na spravodajstvo?

Odjakživa ma lákala televízna práca. Keď ma ako dieťa tatino zobral do práce (televízia), bol to pre mňa sviatok. Vládla tam taká iná atmosféra, ktorá ma priťahovala. Vždy som si však hovorila - len nie spravodajstvo (smiech). Lákala ma napríklad produkcia. Takže keď ma po konkurze na stáž do Markízy pridelili do správ, ostala som obarená. Krvi by ste sa mi nedorezali. Spätne za to Henrichovi Krejčovi, aj prostredníctvom tohto rozhovoru, ďakujem. Nevzdali sme to ani jedna strana a asi je všetko, ako má byť. Život píše rôzne príbehy...

Tvoja sestra je známa modelka a v obliekaní má rada, ako to povedať, minimalizmus. Čo hovorí na mladšiu sestru v kostýmoch?

Je to súčasť mojej práce, takže si myslím, že sa nad tým špeciálne nezamýšľa. Ak ma vidí, buď ma pochváli, alebo skritizuje. V súkromí ma však nestretnete v šatičkách a lodičkách. Rovnako ako ona preferujem pohodlie.

Zákulisie životov známych ľudí


Stretla si sa počas nakrúcania webovej relácie Markíza Backstage s niekým, na koho si možno trochu zmenila názor a povedala si si, aký je to skvelý človek?

O ľuďoch sa toho narozpráva. S respondentmi sa často prvýkrát vidím až na pľaci. Takže nikdy neviem, čo ma čaká. Musím skonštatovať, že som z každého jedného mala zatiaľ len radosť. Všetko to boli veľmi príjemní, ochotní, uvoľnení a milí ľudia. Navyše som si z každého nakrúcania niečo odniesla, či už zážitok alebo nové informácie.

Na obraze pôsobíš veľmi spontánne a „normálne“. Myslíš si, že aj vďaka tomu ti odhaľujú respondenti svoje súkromie?

Ďakujem. Fú, nikdy som sa nad tým nezamýšľala. Na teba môžem pôsobiť tak, na druhého onak. Verím, že nikto z respondentov zatiaľ nemal nepríjemné pocity. Vo všeobecnosti si myslím, že každý má svoje hranice a prezradí len to, čo chce, či by som mu bola alebo nebola sympatická.

Keď už odhaľuješ ten „backstage“, ku komu by si sa zo svetových celebrít chcela pozrieť do zákulisia - domov?

Ak môžem, odpoviem inak. Keďže Backstage nie je primárne o tom, že k ľuďom chodíme domov, bez prudkého zamýšľania by som išla s Beyoncé a Shakirou na nejakú tanečnú hodinu. Pedro Alonso by mi mohol dať kurz maľovania, Jean Reno, Jack Nicholson či Robert Deniro hodinu herectva.

Keď sa skončí pandémia a svet bude naozaj zdravý, čo urobíš s najväčšou radosťou?

Vymením online spojenie s rodinou za stretnutie naživo, napríklad na grilovačke.

Zdroj: Instagram/luciahlavackova

BRATISLAVA/markiza.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lucia Hlaváčková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.