Šoubiz

Viete si predstaviť iného Harryho Pottera? Mal ho hrať úplne iný chlapec

potter5-2.jpg

Pôvodný herec totiž nemal britský prízvuk, čo sa nepáčilo tvorcom filmu. Nakoniec dostal Daniel rolu Harryho Pottera na poslednú chvíľu.

Určite si to ani len neviete predstaviť. Britský herec Daniel Radcliffe bol dokonalým predstaviteľom Harryho Pottera. Ponuku však najskôr dostal úplne iný malý herec a Daniel bol poslednou a rýchlou voľbou. Tvorcom sa totiž nepáčilo, že Liam nemal britský prízvuk. Nakoniec to bolo najlepšie riešenie. Ale ak by si Harryho skutočne zahral Liam Aiken, možno by sme si už v úlohe malého čarodejníka nevedeli predstaviť Radcliffa.

Zdroj: Profimedia.sk

Toto ale nebol jediný prípad rýchlej zmeny v obsadení. Ako už bolo známe, ponuku na stvárnenie profesora a riaditeľa Rokfortu dostal aj herec Ian McKellen, ktorý stvárnil Gandalfa v Pánovi prsteňov. Napokon úlohu riaditeľa dostal Richard Harris. Po jeho smrti ho v ďalších filmoch nahradil Michale Gambon.

Zdroj: SITA/ Profimedia.sk

Aj matku Draca Malfoya a manželku Luciusa Malfoya mala hrať iná žena. Ponuku dostala Naomi Watts, ale asi sa jej to málilo. Napokon si Narcissu zahrala herečka Helen McRory.

Zdroj: SITA/ Profimedia.sk

Profesorku Sybillu Trelawneyovú mala hrať Tilda Swinton. Stvárnila ju ale Emma Thompson.

Zdroj: SITA/ Profimedia.sk

Bláznivého profesora a podvodníka Gilderoya Lockharta hral Kenneth Branagh. Pôvodne ho mal hrať Hugh Grant.

Zdroj: SITA/ Profimedia.sk

Reportérku Ritu Skeeterovú si mohla zahrať Rosamund Pike, ktorá ale úlohu zlomyseľnej novinárky odmietla.

Zdroj: SITA/ Profimedia.sk

Viete si predstaviť, že by profesora Severusa Snapea hral niekto iný ako Alan Rickman? Pôvodne ponúkli túto úlohu Timovi Rothovi, ktorý ale uprednostnil inú úlohu vo filme Planet of the Apes. Možno to aj oľutoval.

Zdroj: SITA/ Profimedia.sk

Vlkodlaka Lupina stvárnil v Harrym Potterovi David Thewlis. Objaviť sa však mohol už v prvom filme, keby prijal úlohu profesora Quierrella, ktorého ovládal Voldemort.

Zdroj: SITA

Mladého Toma Riddlea poučil o horcruxoch profesor Horace Slughorn, ktorého hral Jim Broadbent. Ako prvý dostal ponuku Bob Hoskins.

Zdroj: SITA/ Profimedia.sk

Mladého Toma Riddlea mal pôvodne stvárniť Jamie Campbell-Bower, ale namiesto toho si zahral jedného z Volturiovcov v Twilighte. Toma si tak zahral Frank Dillane. Jamie však predsa len mal niečo spoločné s Harrym Potterom. Dlho tvoril pár s Bonnie Wright, ktorá hrala Ginny Weasleyovú.

Zdroj: Profimedia.sk

 

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti