Šoubiz

Perinbaba je tu už 25 rokov. Takto sa zmenili hlavní hrdinovia!

Tobias Hoesl
Zdroj: Internet

Obľúbenú rozprávku si môžete pozrieť aj tieto Vianoce.

Vianoce si už mnohí nedokážu bez tradičnej Perinbaby predstaviť. Film z dielne režiséra Juraja Jakubiska si môžete pozrieť aj tento rok na obrazovkách televízie Markíza v utorok 24.12 o 18.10 h.  

Rozprávku nakrútili v roku 1985 a hlavné postavy stvárnili slovenská herečka Petra Kolevská (Vančíková) ako Alžbetka a nemecký herec Tobias Hoesl ako Jakub. 

Zdroj: Internet

Tobias Hoesl má dnes 52 rokov. Slovenskou rozprávkou odštartoval svoju kariéru. O dva roky neskôr si zahral princa po boku Evy Vejmělkovej vo filme Pávie pero. Jeho posledná rozrávkou bol nórsky film Kvitebjorn Kong Valemon.

Neskôr mu prischli úlohy zloduchov. Objavil sa v seriáloch Návrat Sandokana či komisár Rex. Za sebou však má aj niekoľko filmov a divadelných predstavení.

Herec pochádza z Mníchova, ale žil aj v Ríme a Paríži. Hovorí plynule anglicky, taliansky, francúzsky a keďže jeho mama pochádza zo Švédska, tak aj po švédsky. Nikdy nebol ženatý a nemá ani deti.

Zdroj: internet/ SITA

Herečka Petra Vančíková, dnes už Kolevská, je u nás dobre známa. Obaja jej rodičia pôsobili v televízii. Otec bol dramaturgom a scenáristom a mama pracovala ako režisérka. Práve vďaka rodičom sa pred kamerou objavovala už ako trojročná. Bola aj členkou folklórneho súboru Lúčnica.

Okrem divadla si zahrala v niekoľkých legendárnych snímkach ako Alžbetin dvor a v Prahe nakrútila filmy ako Sedm hladových či Prokletí domu Hajn. Mnohí si ju pamätajú aj zo seriálu Chlapci a chlapi.

Potom, ako ukončila štúdium na VŠMU sa skončila aj jej herecká kariéra. Pred kamerou stála naposledy v roku 1993 ako manažérka reklamnej agentúry vo filme Kanárska spojka. Scenáristom krimi komédie bol Aleksander Kolevski, za ktorého sa herečka vydala a majú spolu dve dcéry.

Petra je od roku 1995 majiteľkou vlastnej agentúry. Od roku 2011 zastáva post predsedkyne Rady Audiovizuálneho fondu. 

https://www.youtube.com/watch?v=6jpRIrsneeoBRATISLAVA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti