Kulyho kapela sa rozpadla, odišlo z nej viacero členov. Budú teraz dva Desmody?

DOD 2019
DOD 2019 Zdroj: TV Markíza

Medzi odídencami je aj Richard Synčák, na ktorého je tiež registrovaná značka Desmod.

Desmod zverejnil na Facebooku správu, že kapelu opúšťa niekoľko členov. „Predstavy o jej budúcnosti sa medzi nami začali rozchádzať, a tak sa niektorí členovia (Synči, Duško, Martin ) rozhodli kráčať svetom hudby inou cestou. „Bolí to, ale rešpektujeme ich rozhodnutie," píše sa v statuse. Denníku Nový Čas sa podarilo zistiť, že rozpadu predchádzal ostrý konflikt medzi frontmanom Kulym a odídencami.

Značka Desmod je registrovaná na tri mená - Kollár, Škorec a Synčák. Kým Kuly s bubeníkom Škorcom v Desmode zostali, Synčák je jedným z odídencov. Hudobníci okolo neho veria, že majú právo pokračovať pod značkou Desmod aj preto, lebo z pôvodnej zostavy dvaja odišli a dvaja zostali.

„My chceme taktiež aj naďalej pokračovať v hudbe a byť súčasťou značky, ktorú sme budovali spolu 23 rokov a ktorá sa dostala tam, kde bola doteraz snahou všetkých jej členov, nielen úsilím jednotlivca," povedali pre Nový čas, podľa ktorého z kapely odišiel okrem spomínanej trojice aj Rasťo Toman. „Pokojne sa môže stať, že budú dva Desmody," dodali.

Zdroj: TV Markíza

Dôvodov bolo viac, ten hlavný taja

Hudobníci, ktorí Desmod opustili, denníku načrtli aj dôvody svojho konania, ktorých bolo viac. O tom hlavnom sa vyjadrili len stručne. V kapele sa vraj vyskytol závažný problém, od ktorého sa rázne dištancujú a v ktorom už nevládali byť ako rukojemníci. „Možno sa to dostane časom na povrch. Jediné, čo môžeme povedať, že sa od toho dištancujeme," uviedli tajomne. „Rozhodli sme sa preto, že ďalej už nemá zmysel pokračovať v ceste ilúzie, kde jednotlivec nadobudol pocit všemocnosti," dodali.

Frontman Kuly sa ohradil voči tvrdeniam, že by mal byť v Desmode nadradený. Kapela podľa neho vždy fungovala na princípe rovnocennosti a jeho návrhy veľakrát neprešli.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti