Milovníci filmových premiér sa dočkali: Od štvrtka si ich môžu vychutnať aj v kinosálach

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Predávať budú aj obľúbené občerstvenie.

Milovníci filmov, ktorí si ich radi vychutnávajú v multiplexoch, sa dočkali. Od štvrtka (27. 5.) sa otvoria pre divákov kiná po celom Slovensku.

Premietať začnú aj siete kín Cinema City i Cinemax. Obe siete pre tvnoviny.sk potvrdili, že diváci si budú môcť pred predstavením kúpiť aj obľúbené občerstvenie, vrátane pukancov či soft drinkov.

„Sieť Cinemax otvára v súlade s aktuálnymi opatreniami svoje prevádzky všade, kde je to možné a v súlade s aktuálnymi nariadeniami. Prevádzky budú otvorené v štandardnom režime a za dodržania všetkých aktuálne platných protipandemických opatrení," vysvetlil nám Peter Gašparík.

Podľa Martiny Kosturkovej kiná Cinema City budú otvorené za rovnakých podmienok, teda za dodržiavania všetkých nariadení a opatrení stanovených vládou a ÚVZ. Ľudia musia dodržiavať dvojmetrové rozostupy.

Obe spoločnosti pripravili pre divákov premiérové tituly: akčné fantasy filmy Mortal Kombat a Monster Hunter, oscarovské snímky Krajina Nomádov (Nomadland), Nádejná mladá žena či Chlast.

Na svoje si prídu aj deti. V oboch sieťach kín ponúkajú celovečerné dobrodružstvo v podobe prvej hranej verzie animovaného filmu Toma a Jerryho.

Premietanie závisí od farby okresu

Niektoré kiná, hlavne v menších mestách, po prvýkrát premietali už v piatok (21. 5.) po uvoľňovaní protipandemických opatrení. Vstup do kina a pobyt v ňom je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami respirátorom FFP2. Obsadenosť kinosály je možná maximálne na 50 percent z jej kapacity.

Zdroj: TASR

V bordových, červených a ružových okresoch nie je možné jesť a piť vo vnútri prevádzok, povolené sú však letné terasy, kde sa môže jesť len posediačky a mimo konzumácie jedla je nutné mať nasadené rúško alebo respirátor.

V oranžových a žltých okresoch je povolené už aj interiérové sedenie. V žltých okresoch je v kinách povolené sedenie v interiéri maximálne 250 ľudí.

BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Covid automat

Dôležité udalosti