Posledné zbohom nezabudnuteľnej Popoluške. Je známy dátum aj miesto

Libuše Šafránková
Zdroj: Profimedia.sk

Šokujúca správa minulú stredu zasiahla všetkých.

Minulú stredu (9. júna) nás opustila rozprávková Popoluška. Legenda českej kinematografie Libuše Šafránková zomrela dva dni po svojich 68. narodeninách.

Šokujúca správa zasiahla jej hereckého kolegu Pavla Trávnička, ktorý v rozprávke Tri oriešky pre Popolušku stvárnil princa. Za herečkou smútili aj ostatní jej kolegovia, ktorí na ňu spomínajú s láskou.

PREČÍTAJTE SI AJ: SMRŤ ČESKEJ HERECKEJ LEGENDY ZASIAHLA MNOHÝCH. SLOVÁ HAVLOVEJ, BOHDALOVEJ A BÍLEJ

Po necelom týždni od jej smrti je známý dátum aj miesto, kde sa s Libuše Šafránkovou rozlúčia jej najbližší. Verejná rozlúčka so zosnulou hereckou legendou sa uskutoční v piatok (25. júna) predpoludním v Kostole sv. Anežky v Prahe (Spořilov), píše český Blesk odvolávajúc sa na ČTK. Pohreb bude v rodinnom kruhu.

Na priestranstve pri kostole bude mať verejnosť možnosť obrad sledovať na veľkoplošných obrazovkách, informovala hovorkyňa ministerstva kultúry ČR Michaela Lagronová, ktorú v pondelok citoval internetový spravodajský portál novinky.cz.

Zádušná omša a uloženie na cintoríne sa uskutoční o týždeň neskôr 2. júla v herečkinej rodnej obci Šlapanice (pri Brne), kde prežila detstvo a mladosť.

„Mamička si nepotrpela na veľkú pozornosť a cenila si súkromie. Viem však, že by určite stála o to, aby tí, ktorí ju mali radi, mali možnosť sa s ňou rozlúčiť na mieste, kam rada vyše 30 rokov chodievala,“ uviedol k voľbe miesta a charakteru poslednej rozlúčky jej syn Josef Abrhám mladší.

PREČÍTAJTE SI AJ: ZÁBER, KTORÝ TRHÁ SRDCE. POSLEDNÝ POHĽAD NA MILOVANÚ POPOLUŠKU († 68)

Dagmar Havlová zverejnila posledný záber s Libuše Šafránkovou, ktorý vznikol pred dvoma rokmi na jej narodeninovej oslave, kde sa stretli spolužiaci z konzervatória.

zdroj: Instagram/dagmarhavlova_official

PRAHA/markiza.sk, tasr

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Libuše Šafránková

Dôležité udalosti