Celý svet jasá: Kráľovnú Alžbetu II. sme takto dávno nevideli

Kráľovná Alžbeta II..
Zdroj: Profimedia.sk

Pozrite si jej fotografie.

Britská kráľovná Alžbeta II. v sobotu po prvý raz od roku 2019 navštívila prestížne dostihy v meste Ascot neďaleko Londýna. Hlava monarchie si túto udalosť užívala a rozdávala úsmevy na každú stranu. V takej dobrej nálade sme ju naozaj dlho nevideli.

FOTKY NÁJDETE V GALÉRII

Panovníčka túto udalosť zvanú Royal Ascot navštevuje pravidelne. Minulý rok ju však vynechala z dôvodu pandémie koronavírusu SARS-CoV-2. Preteky sa vtedy konali bez divákov.

Preteky v Ascote patria medzi najvýznamnejšie dostihy Británii, kde tradične zahajujú športové leto, počas ktorého sa koná tenisový turnaj Wimbledon či golfový turnaj The Open Championship.

Dostihy v Ascote sú aj veľkou spoločenskou udalosťou. Ich začiatky siahajú až ku anglickej kráľovnej Anne Stuartovej a dodnes má nad ním patronát kráľovská rodina. Dostihy veľmi obľubuje aj samotná kráľovná Alžbeta II., ktorá vďaka dostihovým stávkam zarobila za posledné tri desaťročia približne osem miliónov eur.

Dostihy Royal Ascot sa každoročne konajú v júni na dostihovej dráhe Ascot Racecourse v grófstve Berkshire na juhu Anglicka.

LONDÝN/markiza.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kráľovná Alžbeta II.

Dôležité udalosti