Katastrofa na Morave otriasla aj Leošom Marešom: To, čo urobil, je úžasné!

Leoš Mareš
Zdroj: TV Markíza

Moderátor zareagoval na katastrofu pohotovo.

Iba pár kilometrov od slovenských hraníc udrelo minulý týždeň (24. jún) tornádo. V českom okrese Hodonín spôsobilo obrovské materiálne škody. Vzduchom lietali domy a autá a škody sú obrovské. Bez prúdu naďalej zostáva viac ako 2000 domácností a česká vláda rokuje o finančnej pomoci pre ľudí z obce.

Už niekoľko organizácií ponúklo finančnú pomoc pre Južnú Moravu a k nim sa pripájajú aj známe tváre. Leoš Mareš zareagoval na katastrofu v Hodoníne veľmi pohotovo. Jeho čin je úctyhodný a prekvapil aj širokú verejnosť.

Známy moderátor organizuje koncerty s názvom Staré Pecky už dlhé roky a pre pandémiu ich musel minulý rok odložiť. Po roku sú Staré Pecky naspäť a hneď prvá udalosť v Mikulove bude naozaj výnimočná.

„Bol to z mojej strany veľmi spontánny nápad. Prvá akcia je naplánovaná na Amfiteátri v Mikulove, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od epicentra miesta, kde sa stala katastrofa. Preto budú prvé Staré Pecky benefičné a dáme 100 % výťažku z koncertu na pomoc ľuďom, “ hovorí moderátor.

Aby sa vyzbieral čo najväčší objem peňazí, vstupné na koncert tentokrát zvýšil na symbolickú sumu. „Navýšil som vstupné na koncert. Keďže je rok 2021 tak na 2021 českých korún. Keby som mal koncert na Slovensku, bolo by to 2021 eur,“ prezradil Leoš pre TV Markízu.

Reakciu známeho moderátora na katastrofu v Hodoníne si môžete vypočuť v priloženom videu.


PRAHA/markiza.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Leoš Mareš

Dôležité udalosti