Diana a všetci muži jej života. Rozprávkového konca s milovaným sa nedožila

vrazda vieden_tvnoviny.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

John Kennedy Jr.

So synom amerického prezidenta J.F. Kennedyho malo ísť len o jednorázovku, ktorá sa mala udiať v roku 1995. Aspoň tak to tvrdí liečiteľka energie Simone Simmons. Tej sa mala Diana zdôveriť, že sa s Johnom rozprávala. "Jedno viedlo k druhému a skončili sme v posteli," mala povedať princezná. Bývalý kráľovský majordóm však tieto informácie popiera a uviedol, že liečiteľka prišla s príbehom plného fantastických nezmyslov.

Zdroj: Profimedia.sk

Will Carling

V roku 1995 malo ísť medzi Dianou a hráčom rugby Willom Carling o viac ako len flirtovanie. Princezná vzala na jeho zápas aj svojich synov. Carlingova manželka Julia neskôr povedala: "Som smutná, že sa Will sám dostal do takejto pozície a že to urobila aj princezná. Urobila to aj predtým. Človek dúfa, že už tieto veci robiť nebude, ale zjavne áno."

Zdroj: Profimedia.sk

Bryan Adams

Známy hudobník síce napísal v roku 1985 skladbu Diana, ale so ženou, ktorá ho "dohnala k divokosti" sa stretol až o 10 rokov neskôr. V roku 2014 spevákova bývalá priateľka tvrdila, že títo dvaja zdieľali viac ako len pieseň. "Vedela som, že Diana mala pomer s Bryanom," povedala pre Daily Mail herečka Cecilie Thomsen. Potvrdila, že kvôli tomu sa skončil jej vzťah s Adamsom v roku 1996.

Zdroj: Profimedia.sk

Hasnat Khan

Kardiochirurga pakistanského pôvodu považujú mnohí za Dianinu najväčšiu lásku. Podľa magazínu Vanity Fair ho Diana prezývala "Pán báječný". Bol to však lekár, ktorý vzťah ukončil. Bál sa totiž zvýšenej pozornosti médií.

Zdroj: Profimedia.sk

Dodi Al-Fayed

Mesiac po rozchode s lekárom Khanom si princezná padla do oka s egyptským milionárom Dodim Fayedom. Bolo to počas dovolenky, ktorú strávila aj so synmi Williamom a Harrym na jeho rodinnej jachte na Francúzskej riviére. Keď už to vyzeralo tak, že princezná konečne našla muža, s ktorým bude navždy šťastná, prišla obrovská tragédia.

Zdroj: Profimedia.sk

Neskoro v noci 30. augusta 1997 Diana a Dodi opustili hotel Ritz na Place Vendôme. Chceli sa presunúť do milionárovho bytu neďaleko hotela. Dvojicu začali prenasledovať deviati paparazzi. Krátko po polnoci v nedeľu 31. augusta ich auto vošlo do tunela neďaleko Place de l´Alma. Vodič princezninho automobilu Henri Paul mal počas tejto naháňačky značne prekročiť rýchlosť. Vozidlo narazilo do steny na pravej strane, odrazilo sa a čelne narazilo do trinásteho piliera, ktorý podopieral strechu tunela.

Zdroj: Profimedia.sk

Henri Paul a Dodi Al-Fayed boli na mieste mŕtvi. Diana ležala uväznená pod troskami auta. Po tom, čo ju záchranári stabilizovali a odviezli do nemocnice, sa zistilo, že jej zranenia sú prilíš rozsiahle. Jej srdce sa posunulo z ľavej do pravej strany hrudníka s prasknutou pľúcnou tepnou. Aj napriek operácii sa už princeznej pomôcť nedalo.

Zaspomínajte si na princeznú Dianu na archívnych záberoch:BRATISLAVA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Princezná Diana

Dôležité udalosti