Zábery, ktoré ste nevideli: Takto vyzerala princezná Diana v Bratislave

Princezná Diana v Bratislave v roku 1991
Zdroj: Britská ambasáda

Pracovníčky knižnice opísali, ako na nich pôsobila.

Dnes je deň, kedy opäť celý svet spomína na princeznú Dianu. Takto pred 60 rokmi sa kráľovná sŕdc narodila. Len málokto si asi spomína, že v máji 1991 spolu s princom Charlesom navštívila Slovensko. Jej dobrotu na vlastnej koži pocítili v Bratislave. Vďaka archívnym záberom a výtlačkom z novín, presne vieme, ako vtedy vnímali princeznú Slováci.

FOTKY NÁJDETE V GALÉRII

Lady Diana pred 30 rokmi otvorila v Mestskej knižnici v Bratislave Oddelenie pre nevidiacich a slabozrakých a venovala im čítačku, ktorá bola v tej dobe naozaj prevratným vynálezom a slabozrakým ľuďom pomohla skvalitniť prístup k písanému textu. Podľa vtedajšej riaditeľky knižnice, Eleny Veľasovej, bola princezná elegantná, na sebe mala ružovo-fialový kostým, a správala sa veľmi ľudsky.

Pracovníčka knižnice si všimla, že pôsobila placho a mala smutné oči. Už vtedy sa veľa písalo o nezhodách, ktoré mali manželia a ani na návšteve v Bratislave sa nedalo nevšimnúť, že ju niečo trápi.

TIP: Pozrite si hraný film o princeznej Diane v hlavnej úlohe s Naomi Watts na VOYO.

Na všetkých prekvapenie sa o tému pomoci slabozrakým sprístupniť písané písmo naozaj intenzívne zaujímala a v knižnici sa zdržala dlhšie, ako bolo plánované.  Spolu s princom Charlesom potom navštívili aj hrad Devín a Bratislavský hrad, kde taktiež na všetkých zapôsobila. Kto pred 30 rokmi stretol kráľovský pár, na tieto okamihy určite nikdy nezabudne.

Zapsomínajte si na Dianu vďaka archívnym záberom:BRATISLAVA/ zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Princezná Diana

Dôležité udalosti