Stretnutie, ktoré očakával celý svet: Harry a William bok po boku

Odhalenie sochy princeznej Diany
Zdroj: AP

Bratia sa stretli pri odhalení sochy ich mamy, princeznej Diany.

Presne dnes, 1. júla, by princezná Diana oslávila jubilejné šesťdesiate narodeniny. Pri tejto príležitosti sa stretli jej synovia, aby slávnostne odhalili sochu na jej pamiatku. A práve na toto stretnutie čakal celý svet. Medzi Williamom a Harrym je napätie od vtedy čo Harry s manželkou Meghan poskytli kontroverzný rozhovor americkej moderátorke Oprah Winfrey. Dvojica obvinila kráľovskú rodinu z rasizmu a Meghan prezradila, že si chcela siahnuť na život a bola jej odopieraná pomoc. Harry kvôli tejto udalosti pricestoval so Spojených štátov, potom musel povinne absolvovať karanténu vo svojej súkromnej rezidencii Frogmore Cottage v blízkosti Windsorského hradu.

Socha s podobizňou ich milovanej mamy je umiestnená v záhrade Kensingtonského paláca. William a Harry ju dali zhotoviť v roku 2017 pri príležitosti 20. výročia jej tragickej smrti. Obaja vtedy vyjadrili presvedčenie, že socha všetkým návštevníkom Kensingtonského paláca pripomenie život a posolstvo ich matky. Sochu vytvoril umelec Ian Rank-Broadley. Tento sochár je aj autorom portrétu kráľovnej na britských minciach.

TIP: FOTOGALÉRIA života Lady Di: Nešťastná manželka, úžasná matka a skutočná celebrita!

V Londýne sa nachádza viacero pamätníkov venovaných princeznej Diane. Jedna zo záhrad Kensingtonského paláca bola otvorená pri príležitosti 20. výročia jej smrti. Kensingtonský palác je v súčasnosti oficiálnou rezidenciou princa Williama a jeho manželky, vojvodkyne z Cambridgea. V minulosti bol i sídlom princeznej Diany.

TIP: Diana a všetci jej milenci. Rozprávkového konca s milovaným sa nedožila

Spoločné vyhlásenie Williama a Harryho

Zdroj:Instagram/dukeandduchessofbambridge


markíza.sk, TASR

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti