Československý film, aký tu ešte nebol. Na toto sa budete hrnúť do kina

Známi neznámi
Zdroj: Facebook/ Známi neznámi

Pozrite si prvé zábery z novej komediálnej drámy.

Už o mesiac si budú môcť diváci vychutnať v kine dlhoočakávanú novinku ZNÁMI NEZNÁMI. Pri filme režisérky Zuzany Mariankovej si prídu na svoje fanúšikovia komédie, ale aj drámy.

Dej komédie s trpkou príchuťou zachytáva partiu českých a slovenských priateľov, ktorí sa zídu v jednom byte, aby oslávili príchod Nového roka. Podľa tvorcov film nastavuje zrkadlo spoločnosti. „Je to filmový príbeh, ktorý pozeráte a hovoríte au! Viete sa vcítiť do väčšiny postáv príbehu, lebo sa to stalo aj vám. A keď nie, tak sa vám to skôr či neskôr stane," hovorí producentka filmu Wanda Adamík Hrycová.

Počas večera sa totiž medzi filmovými priateľmi zrodil zdanlivo nevinný nápad: vyložiť mobilné telefóny na stôl a nahlas zdieľať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe (ne)smieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi...?

Svoje o tom vie aj obľúbená herečka Petra Polnišová: „Mnohokrát som vďaka svojej nepozornosti poslala esemesku osobe, ktorá ju nemala dostať," smeje sa. A keďže sa na filme podieľa ako koproducentka, trailer, ktorý má premiéru práve dnes, videla medzi prvými: „Pozývam vás, aby ste si ho pozreli. My zatiaľ pracujeme ako včely na tom, aby ste film Známi neznámi videli v kinách o mesiac v auguste," neskrýva nadšenie. A pridávajú sa k nej aj ďalší herci.

Zdroj: ITAFILM

„Verím, že sa v lete konečne uvidíme v kine!" teší sa na premiéru jedna z hlavných postáv Tomáš Maštalír. Okrem Petry Polnišovej a Tomáša si vo filme zahrali aj Klára Issová, Táňa Pauhofová, Anna Kadeřávková, Sväto Malachovský, Martin Hoffman či Tomáš Měcháček. 

A že vám je tento námet akýsi povedomý? Ide o adaptáciu svetoznámej predlohy Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) režiséra Paola Genovesa, ktorá má najviac lokálnych remakov v histórii kinematografie a je zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov. Film získal niekoľko prestížnych filmových ocenení, ako Najlepší scenár pre medzinárodný hraný film na filmovom festivale Tribeca 2016 či David di Donatello Awards za Najlepší film a Najlepší scenár.

Slovenskú adaptáciu scenára pripravili Petr Jarchovský - český scenárista filmov Pelíšky, Želary, Občiansky preukaz, Učiteľka a režisérka filmu Zuzana Marianková. Producentsky ho zastrešuje Wanda Adamík Hrycová, koproducentmi sú Petra Polnišová a Juraj Brocko.

Slovenská distribučná premiéra je naplánovaná na 5. augusta 2021.
Film Známi neznámi prináša do kín spoločnosť ITAFILM.

 

BRATISLAVA/ markiza.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Známi neznámi

Dôležité udalosti