Milan Kňažko je zdrvený zo straty kamaráta: S Milanom Lasicom mali ešte plány!

Milan Kňažko a Milan Lasica
Zdroj: TASR

So stratou hereckej legendy sa bude dlho vyrovnávať.

Celé Slovensko smúti za hereckou legendou, ktorá nás opustila náhle. Milan Lasica zomrel vo veku 81 rokov v nedeľu 18. júla, keď vystupoval spolu s orchestrom na výročnom koncerte Hot Serenades v bratislavskom štúdiu L+S. Počas interpretácie piesne odpadol, oživiť sa ho už nepodarilo.

Jeho hereckí kolegovia sú zo straty zdrvení a spomínajú na jeho famózne výkony. Moderátori Telerána sa spojili s Milanom Kňažkom, ktorý počas rozhovoru ťažko hľadal slová. Milan Lasica bol nielen jeho dlhoročný kolega, ale aj dobrý priateľ, s ktorým strávil veľa času aj mimo javiska.

Zdroj: TASR

„S Milanom som sa zoznámil v 60. rokoch a od 70. rokov sme vystupovali spolu v divadle. Milan napísal divadelné predstavenie s názvom Na fašírky mi nesiahaj, ktoré sme hrali 11 rokov a už spolu hrať nebudeme,“ spomína pán Kňažko.

Jeho herecký kolega sám priznal, že s jeho stratou sa bude dlho vyrovnávať. Milan Lasica bol charizmatický človek, ktorý každého očaril svojim humorom. Aký bol ale mimo javiska?

Zdroj: TASR

„Najhoršie je na tom to, že keď odchádzajú ľudia z vášho života, odchádzajú aj tie spoločné zážitky, o ktoré sa už nemôžete s nikým podeliť. Milan ostane vždy nenahraditeľným. V šatni sme si často hovorievali, že my sme už vo veku, kedy nás už nemôže postretnúť to najhoršie, že už nemôžeme umrieť predčasne. Ale musím konštatovať, že napriek veku Milan v mojom ponímaní odišiel predčasne,“ hovorí so smútkom Milan Kňažko.

Ako spomína na hereckú legendu a čo všetko spolu prežili, sa dozviete v rozhovore.


BRATISLAVA/markiza.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Milan Lasica

Dôležité udalosti