Filmový festival v Karlových Varoch pozná svojich víťazov

Ethan Hawke na záverečnom ceremoniáli 55. ročníka MFF KV
Zdroj: Markíza/Martin Lachkovič

Americký herec Ethan Hawke si prevzal cenu prezidenta festivalu.

Na 55. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch si hlavnú cenu vo Veľkej sále hotela Thermal prevzali v sobotu tvorcovia snímky Strahinja. Nakrútil ju srbský režisér Stefan Arsenijevič „ako epos o migrácii“. U porotcov bodovala aj česká režisérka Erika Hníková. Porotcovia ocenili jej dokument Každá minúta života.

POZRITE SI AJ: JOHNNY DEPP POSKYTOL MARKÍZE ROZHOVOR NA ČERVENOM KOBERCI

Snímka Strahinja bodovala tiež v kategórii za najlepší herecký výkon. Cenu získal francúzsky herec Ibrahim Koma.

V ženskej kategórii uspela Éléonore Loiselle, a to za svoj výkon v snímke Boje.

Snímka Strahinja si odviezla ešte iné ocenenia. Za kameru členovia hlavnej poroty udelili zvláštne uznanie kameramanke Jelene Stankovič.

Veľkú cenu súťaže Na východ od Západu získal ruský film Rus režiséra Vladimira Munkujeva.

V rámci tejto kategórie potom bodovala ďalšia Češka. Zvláštnu cenu získal dokument Adély Komrzý Jednotka intenzivního života. Ten zaujal tiež divákov, ktorí ho v celkovom poradí svojho hlasovania posunuli na tretie miesto.

Na slávnostnom ukončení boli rozdané aj dve ceny prezidenta festivalu. Prevzali si ich český režisér Jan Svěrák a americký herec Ethan Hawke.

Depp nakoniec prišiel so značným oneskorením, čo však fanúšikom, ktorí na neho vonku aj hodiny čakali, nijako neprekážalo.

Divácku cenu Práva nakoniec získal film Davida Ondříčka Zátopek. Ten vstúpil do českých kín vo štvrtok a na festivale mal viac ako rok odkladanú premiéru.

Na záver ceremoniálu pozval prezident filmového festivalu v Karlových Varoch Jiří Bartoška všetkých na 56. ročník, ktorý sa uskutoční od 1. do 9. júla 2022.

ZÁBERY ZO ZÁVEREĆNÉHO CEREMONIÁLU MFF KV NÁJDETE V GALÉRII.

Zdroj: Profimedia.sk

KARLOVY VARY/ TASR, markiza.sk, dg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Karlovy vary

Dôležité udalosti