Lenka Vavrinčíková o novej etape života: Prezradila nám pohlavie bábätka

Lenka Vavrinčíková
Zdroj: Instagram/lenkavavrincikova

V exkluzívnom rozhovore nám povedala, ako sa pripravujú na príchod prvého bábätka.

Z Lenky Vavrinčíkovej sa stane prvýkrát mamina. Sympatická moderátorka sa pomaly pripravuje na novú etapu života a na príchod bábätka do rodiny. Jej tehotenstvo neprebieha úplne tak, ako si myslela, a zo dňa na deň si musela dať pauzu nielen od práce, ale aj od iných aktivít, ktoré boli pre ňu normálnou súčasťou života.

Pre zdravie bábätka by však urobila čokoľvek a to, že viac oddychuje, ako bola zvyknutá, nevníma vôbec negatívne. Práve naopak. S partnerom Albertom spolu intenzívne prežívajú krásne obdobie a obaja sa nevedia dočkať, kedy sa stanú rodičmi.

Lenka nám v rozhovore prezradila, či sa poctivo na úlohu maminy už pripravuje, či ju niekto straší nevyžiadanými radami, ale aj to, či sa tešia na dievčatko alebo chlapca.

Zmena zo dňa na deň

Zdroj: Instagram/lenkavavrincikova

Leni, ešte raz ti gratulujeme. Ako sa cítiš?

Ďakujem. Musím si zaklopať, že momentálne sa cítim fajn.

Trošku nečakane si musela prakticky zo dňa na deň opustiť pracovný kolotoč a naozaj spomaliť. Ako si vnímala túto veľkú zmenu?

Predstavovala som si, že keď raz budem tehotná, budem normálne fungovať, pracovať. Že v lete pôjdeme aj s bruškom na dovolenku a že si všetky tie veci okolo tehotenstva budem užívať. Ako sa hovorí, človek mieni, život mení a to bol presne aj môj prípad. Musela som zo dňa na deň šliapnuť na brzdu a všetko podriadiť tomu, aby sme boli s bábätkom v poriadku. Je to najdôležitejšia úloha v mojom živote, takže keď mi lekár odporučil zostať doma, neváhala som ani sekundu.

Sleduješ aj z domu stále témy a správy, ktoré by si sledovala, keby si bola v práci?

Správy stále sledujem, pretože chcem byť informovaná o dianí doma aj vo svete, no priznám sa, že to zase veľmi nepreháňam. Nie všetky informácie mi pridávajú na celkovej pohode, takže sa v nich už ďalej „nevŕtam“ ako kedysi. Snažím sa vytvárať si takú svoju šťastnú a pokojnú bublinku, lebo psychická pohoda je momentálne pre mňa veľmi dôležitá.

Určite sa ti však záujmy pomaly menia a pomaly sa pripravujete na rodičovstvo. Už si zahltená všetkými mamičkovskými informáciami a radami?

Pomerne dlho som odolávala, ale teraz sa už pomaly začínam ponárať do sveta detskej výbavičky a prípravy na pôrod a materstvo. Mám najlepšiu kamošku, ktorá pred rokom porodila, takže väčšinu rád čerpám od nej. Potom mám ešte zopár kamošiek, ktorým tiež napíšem alebo zavolám, keď si neviem s niečím poradiť. Spolieham sa teda na overené tipy, ale nejako to nepreháňam.

Chlapec alebo dievča?

Zdroj: Instagram/lenkavavrincikova

Ako reagoval tvoj dlhoročný partner a blízke okolie na úžasnú správu, že budeš maminou?

S partnerom sme dieťatko chceli už dlhšie, takže nebol prekvapený (smiech) a, samozrejme, sa veľmi tešil. Keďže v našej rodine to bude prvé vnúča na oboch stranách, tak aj naši rodičia boli veľmi šťastní. Mamina už dostala zadanie na háčkovanie a štrikovanie, tak má teraz čo robiť.

Pohlavie bábätka si nechávate pre seba?

Pohlavie bábätka sme sa dozvedeli pomerne skoro a nejako ho netajíme. Čakáme dievčatko.

Aký si typ prvorodičky? Čo všetko číta a zisťuje alebo sa nechávaš unášať týmto obdobím a uvidíš, čo nastane?

Som kozorožec, takže som veľmi zodpovedný typ. Chcem byť pripravená, ale zároveň sa chcem nechať viesť aj materinským inštinktom. Všetko však robím s mierou. Pre mňa je najdôležitejší zdroj informácií a rád môj lekár, ktorého počúvam na sto percent a ak mám nejaký problém, tak sa pýtam jeho a nie internetu.

Dieťa a sociálne siete

Zdroj: Instagram/lenkavavrincikova

Dostala si aj nejaké zaručené rady a tipy cez sociálne siete? Alebo tým, že si celkom strážiš súkromie, sa takéto správy ani k tebe nedostanú?

Teraz som si vlastne uvedomila, že som svoje tehotenstvo cez sociálne siete ešte veľmi nekomunikovala, takže žiadne rady zatiaľ neprišli. Uvidíme časom (smiech).

Dnes je celkom aktuálna téma - dieťa a sociálne siete. Budeš sa deliť s fanúšikmi aj o okamihy s tvojím bábätkom?

Ja som celkovo na sociálnych sieťach veľmi málo aktívna. Som zvedavá, ako ma zmení materstvo, možno budem mať svetu čo povedať (smiech). Zatiaľ v tomto nemám vyhranený názor. Nie som ani za prehnané ukazovanie detí, ale ani za ich úplné utajovanie. Uvidím, ako to budem cítiť.

Nevyžiadané rady

Zdroj: Instagram/lenkavavrincikova

Čím vás strašia zabehnutí rodičia? Napríklad, že sa už nikdy nevyspíte alebo že Ali sa už nebude môcť venovať svojej vášni - krásnemu autu, ktoré mu obdivujú mnohí autičkári? Alebo vás ešte nikto nestraší?

Albert už dostal radu od svojho kamaráta, veteránistu, že nech si ešte stihne na aute porobiť, čo môže, lebo nasledujúce tri až štyri roky sa k tomu nedostane (smiech). Našťastie, máme v okolí kamarátov, ktorí vedia, že takéto strašenie typu: „Veď počkaj, keď jej pôjdu zuby, veď počkaj keď začne chodiť,“ nemá zmysel a v konečnom dôsledku nikomu nepomôže.

Mnohým ženám sa ten ich svet začal úplne meniť už pred príchodom dieťaťa na svet, aj ty to tak cítiš? Je niečo, čo ťa už teraz naozaj prekvapilo?

S mojím mužom toto obdobie spolu veľmi intenzívne prežívame. Je ťažké to nejako opísať slovami. Uvedomujeme si, že budeme rodičia a neskutočne sa na to tešíme. Asi najviac si však vážim to, aké šťastie máme, že mi v bruchu teraz rastie nový človek. Je to možno klišé, ale je to obrovský zázrak a požehnanie.

BRATISLAVA/markiza.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lenka Vavrinčíková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.