Nešťastie pri nakrúcaní filmu: Herec Alec Baldwin smrteľne postrelil kameramanku (†42)

Alec Baldwin postrelil pri filmovom nakrúcaní dvoch ľudí, kameramanka zomrela
Alec Baldwin postrelil pri filmovom nakrúcaní dvoch ľudí, kameramanka zomrela Zdroj: Infos Francaises/Twitter

Ďalší zranený, režisér filmu, je v kritickom stave.

Americký herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou smrteľne postrelil kameramanku a ďalšiu osobu zranil. Došlo k tomu počas štvrtkového natáčania filmu v americkom štáte Nové Mexiko. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na políciu.

K tragédii došlo pri natáčaní westernu s názvom Rust, v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu. „Halyna Hutchinsová a Joel Souza boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin,“ uviedol šerif okresu Santa Fe. Zbraň bola používaná ako rekvizita.


Postrelenú 42-ročnú kameramanku previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Muža, režiséra filmu, so zraneniami (48) previezla sanitka do inej nemocnice. Britská herečka Frances Fisher, ktorá má tiež úlohu vo filme Rust, neskôr napísala, že ho už pustili domov.

Polícia prípad vyšetruje s cieľom zistiť jeho presné okolnosti. V súvislosti s incidentom nebolo vznesené dosiaľ žiadne obvinenie.     

Baldwin v pripravovanom filme hrá Harlanda Rusta, vyhnanca, ktorého vnuk je usvedčený z vraždy. Spolu sa vydajú na útek, keď je chlapec odsúdený za tento zločin na trest smrti obesením. Baldwin je aj producentom filmu.

Baldwin (63) odštartoval svoju televíznu a filmovú kariéru v 80. rokoch minulého storočia. Okrem množstva významných filmových úloh si získal fanúšikov aj stvárnením bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v televíznom programe Saturday Night Live.


LOS ANGELS/TASR, tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obeť

Dôležité udalosti