Kameramanka (†42), ktorú zastrelil Alec Baldwin, pochádzala z Ukrajiny a bola veľkým talentom

Kameramanka Halyna Hutchinsová
Kameramanka Halyna Hutchinsová Zdroj: Profimedia

Kolegom bude veľmi chýbať, bola podľa nich skvelým človekom.

Tragédia pri nakrúcaní amerického filmu. Herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou smrteľne postrelil kameramanku a výstrelom zranil aj režiséra. Incident sa stal vo štvrtok (21.10.) v Novom Mexiku. Vážnemu zraneniu podľahla 42-ročná Halyna Hutchinsová.

Halyna zomrela pri nakrúcaní filmu Rust. Priatelia a kolegovia ju považovali za veľký talent. Všetkým veľmi chýba, pretože bola „človekom s dobrou dušou“. Viaceré známe osobnosti sa s ňou rozlúčili na sociálnej sieti.

Tragédia pri nakrúcaní filmu: Herec Alec Baldwin smrteľne postrelil kameramanku (†42)

Kameramanka pochádzala z Ukrajiny, kde vyštudovala medzinárodnú žurnalistiku na Kyjevskej národnej univerzite, uviedol portál hollywoodreporter.com. Pracovala aj ako investigatívna žurnalistka a spolupracovala s britskými dokumentárnymi produkciami vo východnej Európe. Bola oddaná umeniu a filmu. Presťahovala sa do Los Angeles, kde začínala ako asistentka kameramana. Nakrúcala aj vlastné krátke filmy.

Pred tromi rokmi bola Halyna jednou z kameramaniek, ktoré vybrali do amerického programu Fox DP na podporu žien v oblasti kamery a filmu. V roku 2019 sa stala jednou z hviezd časopisu American Cinematographer.

„Bola absolútne neuveriteľným talentom a skvelým človekom. Mala skvelé oko a vizuálny štýl. Bola tou kameramankou, ktorú ste chceli vidieť na výslní,“ reagoval jej kolega, herec Joe Manganiello.

Krátko pred osudným nakrúcaním Halyna zverejnila na Instagrame video s kolegami, ako jazdia na koňoch v Novom Mexiku neďaleko miesta, kde došlo k tragédii. Na ďalšej fotografii je celý filmový tím, ktorý pracoval na westerne Rust. Halyna stojí hneď za Alecom Baldwinom.

LOS ANGELES/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti