Dojímavý okamih: Alec Baldwin objal manžela a syna kameramanky, ktorú nechtiac zastrelil

Alec Baldwin a manžel zosnulej kameramanky
Alec Baldwin a manžel zosnulej kameramanky Zdroj: Profimedia

Zúčastnil sa na súkromnom spomienkovom obrade.

Herec Alec Baldwin sa stretol s rodinou zosnulej kameramanky v Santa Fé v Novom Mexiku. Pri hoteli, kde sa konal súkromný obrad, Alec dojímavo objal Matta Hutchinsona a jeho syna Androsa. Neustále si vyčíta, že práve on nešťastnou náhodou zastrelil kameramanku počas nakrúcania westernového filmu Rust.

Alec Baldwin spolupracuje s policajným vyšetrovaním, ktoré sa zameralo na špecialistu zodpovedného za zbraň a asistenta režiséra, ktorý ju pred nakrúcaní osudnej scény hercovi odovzdal.

Práve na asistenta režiséra v minulosti podali niekoľko sťažností ohľadom porušenia bezpečnosti na pracovisku. Ako uviedol The Guardian, rekvizitárka Maggie Gollová mala na Davea Hallsa sťažnosti pri nakrúcaní televízneho seriálu Into the Dark. Podľa nej Halls nedodržiaval bezpečnostné protokoly pri zbraniach a pyrotechnike, keď s ním pracovala v roku 2019. Dodáva, že tragédia, ktorá sa stala, ale nie je vinou iba jednej osoby.

Alec Baldwin dostal zbraň s ostrými nábojmi od asistenta režiséra. Ten o tom nevedel

Pri tragédií počas nakrúcania bol zranený aj režisér Joel Souza (48), ktorý bol po krátkej hospitalizácii z nemocnice prepustený. Obradu sa nakoniec zúčastnil aj on.

Medzičasom organizácia International Cinematographers Guild Local 600 zorganizovala na internete zbierku s cieľom získať finančné prostriedky na podporu rodiny Hutchinsovej, ktorá s manželom Matthewom vychovávala deväťročného syna.

Americký filmový inštitút (AFI) zriadil na počesť Hutchinsovej štipendium na podporu začínajúcich kameramaniek.

Zdroj: Profimedia

Petícia na zákaz ostrých zbraní pri nakrúcaní

Petíciu za zákaz ostrých strelných zbraní pri nakrúcaní filmových scén a za lepšie pracovné podmienky pre štáby podpísalo do nedele popoludnia viac než 18 000 ľudí. Ide o reakciu na incident, pri ktorom americký herec Alec Baldwin počas nakrúcania scény do westernu Rust smrteľne zranil kameramanku a poranil režiséra.

„Neexistuje nijaké ospravedlnenie, že sa niečo také stane v 21. storočí," píše sa v texte petície, ktorú inicioval scenárista a režisér Bandar Albuliwi.

Kameramanka (†42), ktorú zastrelil Alec Baldwin, pochádzala z Ukrajiny a bola veľkým talentom

Dave Cortese, demokrat zvolený do kalifornského Senátu, vydal v sobotu vyhlásenie, v ktorom poukázal na alarmujúce pracovné podmienky a porušovanie bezpečnosti pri práci počas filmových a divadelných produkcií vrátane zbytočne rizikového používania ostrých strelných zbraní. Dodal, že má v úmysle presadiť návrh zákona zakazujúceho ostrú muníciu vo filmových scénach v Kalifornii.

V reakcii na tragédiu, ktorú Baldwin nechtiac spôsobil, sa produkcia úspešného policajného seriálu The Rookie rozhodla pre okamžitý zákaz použitia ostrej munície pri nakrúcaní. Niektorí ľudia z prostredia filmového priemyslu však uviedli, že použitie zbraní pri nakrúcaní nie je problém.

Shi Lian Huangová, ktorá je prvou profesionálnou zbrojmajsterkou v Hollywoode, na svojom konte na sociálnej sieti Twitter napríklad napísala, že pracovala na stovkách filmových scén s použitím zbraní, ktoré sa zaobišli bez incidentov, lebo sa dodržiavali prísne bezpečnostné protokoly a používali ochranné kryty. „Tragédia, ktorá sa udeje týmto spôsobom, popiera všetko, čo viem o zaobchádzaní so zbraňami vo filmových scénach," napísala.

Pripustila, že pri nakrúcaní filmu Rust možno neboli dodržané tie najzákladnejšie, najštandardnejšie bezpečnostné postupy. A že nikto napriek tomu výrobu (filmu) nezastavil.

Zdroj: TASR/AP

 

LOS ANGELES/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti