Už je s legendárnym Winnetouom. Zomrela jeho filmová sestra

Už je s legendárnym Winnetouom. Zomrela jeho filmová sestra
Zdroj: Profimedia.sk

Marie Versini zomrela vo veku 81 rokov.

Herečka Marie Versini očarila divákov pred 60 rokmi stvárnením postavy Nscho-Tschi vo filmovom spracovaní príbehu Karla Maya o Winnetouovi. Marie odišla vo veku 81 rokov. Poslednýkrát vydýchla 22. novembra v bretónskom Guingampe, obklopená rodinou. "Ďakuje všetkým svojim fanúšikom za ich priateľstvo a lojalitu," píše sa na jej fanúšikovskej stránke.

Nemecký denník Bild zase píše, že Marie bola dlhší čas vážne chorá. Jej úmrtie im potvrdil zdroj blízky rodine.

Marie Versini sa narodila v Paríži v auguste 1940. V 17 rokoch sa stala najmladšou členkou divadla Comédie-Française. Ako 18-ročná si zahrala v prvom francúzskom filme Zwei Cities.

Životnú úlohu si zahrala o päť rokov neskôr. Ako 23-ročnú ju obsadili do úlohy Nscho-Tschi, Winnetouovej sestry. Marie sa nechala počuť, že to bola najkrajšia úloha, akú kedy hrala. Hoci Nscho-Tschi umiera v prvej časti filmovej série, diváci si ju zapamätali navždy.

O herečke sa písalo aj pred dvomi rokmi, v súvislosti s jej zdravotným stavom. Marie nešťastne spadla vo svojom parížskom byte a utrpela niekoľko zlomenín a poranenie hlavy. Zotavovala sa veľmi pomaly a starali sa o ňu ošetrovatelia.

PARÍŽ/Šoubiz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti