Šoubiz

Na bezdomovca, ktorý prevzal cenu za Miley Cyrus, je vydaný zatykač

XqVr.profimedia_0202593502_jpg.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Jesse Helt sa stal stredobodom pozornosti po tom, čo prevzal v mene americkej speváčky Miley Cyrus MTV Video Music Award za najlepší videoklip. Počas príhovoru hovoril o skúsenostiach mladého bezdomovca.

Na bezdomovca Jesseho Helta, ktorý v nedeľu 24. augusta na udeľovaní MTV Video Music Awards prevzal cenu za Miley Cyrus, je vydaný zatykač. Informoval o tom magazín Us Weekly, ktorému to potvrdil riaditeľ nápravno-výchovného zariadenia Polk County Corrections Marty Silbernagel. Ako uviedol, 22-ročného Helta hľadajú úrady v jeho rodnom štáte Oregon.

"Od novembra 2011 je naňho zatykač za porušenie podmienky. Zatykač stále platí a budeme sa ho snažiť doručiť, keďže pán Helt sa údajne vrátil domov k svojej matke," uviedol pre Us Weekly Silbernagel. Televízia NBC však informovala, že miestny šerif muža v dome rodičov nenašiel. V prípade, že by sa tak stalo, Helta by zadržali a predviedli pred súd. Podľa NBC zatykač vydali na základe porušenia podmienky za pokus o vlámanie. Toho sa Helt dopustil v roku 2010.

Jesse Helt sa stal stredobodom pozornosti po tom, čo v nedeľu 24. augusta prevzal v mene americkej speváčky Miley Cyrus MTV Video Music Award za najlepší videoklip. Počas príhovoru hovoril o svojich skúsenostiach mladého bezdomovca. Vysvetlil taktiež, ako sa mu darilo prežiť na ulici. Následne vyzval prítomných v sále a tiež divákov televízie MTV, aby navštívili stránku interpretky na Facebooku, kde sa mohli dozvedieť, ako pomôcť ľuďom ako je on.

"Bezdomovci majú ťažké životy. S nimi aj Jesse. Dúfam, že toto bude začiatok národnej debaty o mládeži bez domova a o tom, ako tomu zabrániť," napísala v utorok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter 21-ročná rodáčka z Nashvillu v Tennessee.


LOS ANGELES/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.