Oznámili, s kým strávi kráľovná Alžbeta Prvý sviatok vianočný

Britská kráľovná Alžbeta II.
Zdroj: TASR/AP

Kráľovná podľa zdroja z prostredia Buckinghamského paláca toto rozhodnutie prijala po dôkladnom zvážení.

Britská kráľovná Alžbeta II. strávi Prvý sviatok vianočný 25. decembra so svojím najstarším synom Charlesom, princom z Walesu, a jeho manželkou Camillou.

Informovala o tom spravodajská stanica Sky News s odvolaním sa na hovorcu Charlesovho paláca Clarence House.

Následník britského trónu a vojvodkyňa z Cornwallu minulé Vianoce strávili vo svojom vidieckom sídle v Highgrove House v anglickom grófstve Gloucestershire.

Kráľovná Alžbeta II. trávi tohtoročné Vianoce na Windsorskom hrade pri Londýne, a nie vo svojom sídle Sandringham na východe Anglicka, kam mala vo zvyku pred vianočnými sviatkami odcestovať.

Kráľovná podľa zdroja z prostredia Buckinghamského paláca toto rozhodnutie prijala po dôkladnom zvážení a z preventívnych dôvodov v čase, keď sa v Británii rýchlo šíri nový variant koronavírusu omikron.

Podľa správ sa kráľovná počas vianočných sviatkov nestretne so svojou dcérou, princeznou Anne, ktorá sa spolu s jej manželom Timothym Lawrenceom nachádza v karanténe po tom, ako mal Lawrence v stredu pozitívny test na koronavírus.

Pre 95-ročnú britskú panovníčku sú to prvé vianočné sviatky v role panovníčky bez jej manžela princa Philipa, ktorý zomrel 9. apríla tohto roka.

Manželmi boli od roku 1947 a Alžbeta II. sa vlády ujala v roku 1952. Minulé Vianoce strávili spolu na hrade Windsor.

Členovia britskej kráľovskej rodiny zvyčajne trávia vianočné sviatky v Sandringhame. Na Štedrý deň sa obdarúvajú darčekmi a na Prvý sviatok vianočný sa zúčastňujú na bohoslužbe v miestnom kostole.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Alžbeta II.

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.