Šoubiz

Celá Sága Twilight je vraj rasistická a zvrátená

Twilight sága: Nov
Twilight sága: Nov

Tvrdí to tvorca paródie TwiHarder v žalobe.

Americká spoločnosť Between the Lines Productions podala na producentov ságy Twilight žalobu, v ktorej sériu filmov o upíroch a vlkolakoch označila za rasistickú a plnú zvráteností.

V spore so spoločnosťami Lionsgate a Summit tvorca paródie s názvom TwiHarder tvrdí, že Twilight šíri rasistické stereotypy, predovšetkým o pôvodných Američanoch a domorodej kultúre zobrazením Jacoba Blacka ako "šľachetného divocha, krvilačného bojovníka a sexuálneho predátora". 


Spoločnosť navyše obviňuje ságu z toho, že postavy v príbehu kladú dôraz na farbu pleti, ktorá určuje ich hierarchické a ekonomické postavenie. Čo sa týka zvrátenosti, sťažovatelia poukázali na to, že zobrazuje sexuálny vzťah 17-ročnej Belly Swan s Edwardom Cullenom, ktorý je od nej o takmer sto rokov starší.

Súdne spory medzi Between the Lines Productions a spoločnosťami Lionsgate a Summit pretrvávajú už dlhšie. Podľa Between the Lines sa firmy pokúsili o bezdôvodné zakázanie ich paródie TwiHarder. Za údajnú sabotáž od nich požadovala odškodné 500 miliónov amerických dolárov. Žalobu nakoniec stiahla v rovnaký deň, ako podala tú súčasnú.

USA/ SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti