Jedno z najprestížnejších podujatí roka, newyorský týždeň módy, práve vrcholí

Módna kreácia z dámskej kolekcie pre sezónu jar/leto 2015 tureckého návrhára Bora Aksu v rámci týždňa módy v Londýne.
Módna kreácia z dámskej kolekcie pre sezónu jar/leto 2015 tureckého návrhára Bora Aksu v rámci týždňa módy v Londýne. Zdroj: TASR

Na mólach sa predstavili modely tých najlepších svetových dizajnérov.

Kritici sa však zhodli na nepísanej víťazke - najzaujímavejšiu kolekciu predviedla Carolina Herrera. Sedemdesiatpäťročná venezuelsko-americká návrhárka stavila na eleganciu, ženskú rafinovanosť. Nezabudla však do modelov vtisnúť aj kus romantiky. Jar a leto 2015 budú najmä o kvetoch a geometrických tvaroch.


V New Yorku, ale nezaháľali ani ostatní dizajnéri. Marc Jacobs obliekol modely do khaki, olivovej a námorníckej farby. Niektoré strihy pripomínali krátke uniformy. Na Calvina Kleina sa prišla pozrieť aj herečka Sarah Jessica Parker. V kolekcii predstavil najmä úpletové modely šiat, ktoré zmiešal s kožou. Všetko však veľmi nositeľné odevy.

Do luxusnejšieho prostredia New Yorku pozval VIP hostí Ralph Lauren. Využil veľa hodvábu, saténu a lesklých doplnkov. My sme do reportáže vybrali len niektorých návrhárov. V New Yorku je však v týchto dňoch vyše sto z celého sveta. Nasledovať bude Londýn, Paríž, Miláno a aj Bratislava.

NEW YORK/Michael Szatmary

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti