Šoubiz

Tanečníci vo väzení za videoklip! Je za tým Pharrell a jeho Happy

7.jpg
Zdroj: Facebook.com/PharrellWilliams

Jedna z najúspešnejších popových skladieb súčasnosti narobila skupine fanúšikov problémy. V chládku sedia nielen tanečníci, ale aj režisér videa.

Skupina fanúšikov z Iránu dostala podmienečné tresty odňatia slobody po tom, čo nakrútili vlastnú verziu videoklipu k pesničke Happy. Úradom sa nepáčilo, že tancujú na skladbu od Pharrella Williamsa, ktorá je vraj príliš vulgárna.

Režisér videa Sassan Soleimani dostal 6 mesiacov väzenia a 91 úderov bičom. Spolu s ním si trest odpykáva ďalších päť tanečníkov. Jeden z mužov dostal trest navyše za alkohol, ktorý mal v klipe propagovať. Dokopy si v chládku posedí takmer rok. 

https://www.youtube.com/watch?v=i-saMfNbwmw#t=22


Umelcov zadržala polícia po tom, čo videoklip zverejnili na internete. V ich domovoch dokonca urobili raziu a zhabali niekoľko počítačov s obsahom, ktorý bol vraj v rozpore s presvedčením Iránu, informuje britský portál DigitalSpy.com. 

Pharrell Williams na kauzu zatiaľ nereagoval. Umelec momentálne cestuje a koncertuje po Európe. Pred pár dňami vystúpil v Prahe a vo Viedni. Predtým, ako zaspieval skladbu Happy, fanúšikom povedal, že pesnička je odkazom na všetko negatívne, čo sa v súčasnosti na nás valí z médií.

TEHERÁN / DigitalSpy.com / K.Konkoľ

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.