Šoubiz

Adele po dlhom čase na verejnosti. Krásna!

Adele po dlhšom čase na verejnosti.
Zdroj: SITA

Dvadsaťpäťročná speváčka získala ocenenie za zásluhy v oblasti hudby.

Anglická speváčka Adele dnes dostala Rad britského impéria za zásluhy v oblasti hudby. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Londýna si ocenenie prevzala z rúk britského princa Charlesa.
Adele, celým menom Adele Laurie Blue Adkins, sa na hudobnej scéne objavila v roku 2006.

Zdroj: SITA

O dva roky vydala debutový štúdiový album 19 (2008), ktorý pozitívne prijali kritici i verejnosť. V roku 2009 si z udeľovania cien Grammy odniesla dve sošky - pre najlepšieho nováčika a za najlepší ženský popový spevácky výkon. Druhá štúdiovka 21 (2011) urobila z Adele jednu z najväčších hviezd a momentálne je štvrtým najpredávanejším albumom všetkých čias vo Veľkej Británii. 

Zdroj: SITA

Pochádzajú z nej single Rolling In The Deep, Someone Like You, Set Fire To The Rain a Rumour Has It. Speváčka zaň získala Grammy v najprestížnejšej kategórii Album roka a tiež Brit Award v kategórii Najlepší britský album. Na konte má dovedna už deväť zlatých gramofónikov.

Za singel Skyfall z rovnomennej bondovky získala tento rok prvý Zlatý glóbus a tiež prvého Oscara. Zásluhou tejto piesne ovládla aj kategóriu Singel roka na tohtoročných Brit Awards. V rokoch 2011 a 2012 ju magazín Billboard označil za interpreta roka a televízia VH1 ju vlani zaradila na piate miesto rebríčka 100 najlepších žien v hudbe. Momentálne údajne pracuje na svojej tretej štúdiovke, ktorá by mala vyjsť v polovici budúceho roka. 


VEĽKÁ BRITÁNIA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.