Rebríček najbohatších raperov: Prvý zarobil viac ako ďalších 24 dokopy

dre.png

Pozrite si najsilnejšiu desiatku. Nechýba v nej Jay-Z, P. Diddy ani Eminem. Všetkým však vypálil rybník niekto úplne iný.

Magazín Forbes zverejnil rebríček najlepšie zarábajúcich raperov uplynulého roka. Kraľuje mu Dr. Dre. A viac ako meno na vrchole rebríčka je šokujúca suma, ktorú zarobil. Od júna 2013 do júna 2014 pribudlo na jeho účte neuveriteľných 620 miliónov dolárov (cca 481 miliónov eur). Túto sumu vyrátal prestížny ekonomický magazín zo všetkých príjmov umelcov pred zdanením.

Podobný zárobok za jeden rok ešte nikdy žiadny iný umelec (ani v inom žánri) nezarobil. A ešte jeden zaujímavý fakt. Dr. Dre zarobil za tento rok viac ako ďalších 24 „najbohatších" raperov dokopy. Ešte v máji informoval Forbes o celkovom majetku piatich najbohatších raperov. Na prvom mieste bol vtedy s majetkom odhadovaným na 700 miliónov P. Diddy. Ale späť k ročným zárobkom.

Dlho dlho za Dr. Dre nie je nikto. O druhú priečku sa potom delí už spomínaný P. Diddy sa Jay-z, ktorí si za rok prilepšili o 60 miliónov dolárov (cca 46,5 milióna eur). Príjmy manžela Beyoncé boli tento rok najvyššie od roku 2010. Môže za to úspešných 12 mesiacov jeho vydavateľstva Roc Nation, spolupráca s koňakom D'Ussé a platinový album. Seanovi „Diddymu" Combsovi zas najlepšie vynáša partnerstvo s vodkou Ciroc, tequilou DeLeon, vlastná značka oblečenia Sean Jean a hudobná televízia Revolt TV.


No a v máji tohto roku prišlo k veľkému zlomu. Apple oznámil, že kupuje spoločnosť Beats Electronics za 3 miliardy dolárov (cca 2,3 miliardy eur), čo bol zároveň najväčší nákup v histórii IT giganta. Dr. Dre sa tak mohol stať prvým raperom-miliardárom. Neskôr však vyšlo na povrch, že zatiaľ dostal iba istú časť zo spomínanej sumy a naďalej zostal akcionárom Beats Electronics. Takže o peknú výplatu sa nebude musieť báť ani o rok.

TOP 10 najlepšie zarábajúcich raperov

1. Dr. Dre - 620 miliónov USD (cca 481 miliónov eur)
2. Jay-Z a P. Diddy - 60 mil USD (cca 46,5 milióna eur)
4. Drake - 33 mil. USD (cca 25,6 mil. eur)
5. Macklemore & Ryan Lewis - 32 mil. USD (cca 25 mil. eur)
6. Kanye West - 30 mil. USD (cca 23,3 mil. eur)
7. Birdman - 24. mil. USD (cca 18,6 mil. eur)
8. Lil Wayne - 23. mil. USD (cca 17,8 mil. eur)
9. Pharrell Williams - 22 mil. USD (cca 17 mil. eur)
10. Eminem - 18 mil. USD (cca 14 mil. eur)

BRATISLAVA/Michal Lukačovič

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti