Šoubiz

Pre Clooneyho svadbu v pondelok uzavrú časť Benátok! Príde množstvo celebrít

George Clooney a Amal Alamudddin
Zdroj: Profimedia.sk

Mesto nariadilo uzavretie prístupových chodníkov k palácu Cavalli zo 16. storočia na najmenej dve hodiny.

Vedenie Benátok sa rozhodlo uzavrieť v pondelok chodník pri malebnom Canal Grande, hlavnej dopravnej tepne mesta, aby udržalo davy ľudí mimo svadby amerického herca Georgea Clooneyho (53) s britskou právničkou libanonského pôvodu Amal Alamudddin (36).

Mesto dnes nariadilo uzavretie prístupových chodníkov k palácu Cavalli zo 16. storočia na najmenej dve hodiny v pondelok, zdôvodňujúc to „svadbou Georgea Clooneyho", napísala agentúra Associated Press.

Zdroj: Profimedia.sk

Predstaviteľ mesta, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity, pretože nebol oprávnený hovoriť s médiami, povedal, že si uzavretie vyžiadala polícia, aby zabránila zhromaždeniu veľkého davu ľudí a vzniku bezpečnostného rizika. Podľa zdroja aj v minulosti uzatvárali časti mesta, a to ako z verejného záujmu, tak aj pre súkromné akcie.

Palác Cavalli sa využíva na uzatvárania civilných sobášov. Jeho izby majú okná poskytujúce výhľad na Canal Grande a slávny most Rialto. Hollywoodska filmová hviezda má pri neďalekom jazere Como vilu a pár tam v poslednom období trávil veľa času. V júli tam pozvali aj svojich rodičov.

Zdroj: Profimedia.sk

Pár sa zoznámil vlani v septembri. Alamuddin pracuje v Británii, špecializuje sa na ľudské práva. Zastupovala napríklad bývalú ukrajinský premiérku Juliu Tymošenkovú a zakladateľa servera WikiLeaks Juliana Assangea. Hovorí po anglicky, francúzsky a arabsky

Clooney sa bude ženiť po druhý raz, v rokoch 1989-93 bol ženatý s herečkou Taliou Balsamovou. Podľa nepotvrdených správ, o ktorých informovala agentúra DPA, očakávajú na svadbe množstvo celebrít, vrátane Bona či Brada Pitta a Angeliny Jolie. Štvordňové oslavy sa údajne začnú už v piatok večer.

Zdroj: Profimedia.sk

Denník Corriere del Veneto napísal, že Clooney dnes pricestoval do mesta na lagúne „vo vynikajúcej forme". Jeho snúbenicu videli na letisku v Miláne v stredu, v ruke držala obal na šaty od návrhárky Stelly McCartneyovej, v ktorom mohli byť jej svadobné šaty, uviedla DPA. Noviny uviedli, že na svadbe by mali spievať taliansky tenorista Andrea Bocelli a americká popová hviezda Lana Del Rey.


BENÁTKY/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.