George Clooney sa konečne oženil! Novinári šaleli

svadba.jpg

Hovorca Georgea Clooneyho dnes oznámil, že herec sa na súkromnom obrade v Benátkach oženil s právničkou, obhajkyňou ľudských práv Amal Alamuddinovou.

Očakáva sa, že toto stručné vyjadrenie Stana Rosenfielda, dlhoročného hovorcu hollywoodskeho herca, bude jedinou správou o napäto očakávanom sobáši jedného z najznámejších slobodných mládencov Hollywoodu, informovala tlačová agentúra AP.

Zdroj: TASR

Zdroj: TASR

K páru, ktorý dnes večer oslávil svoj sobáš v luxusnom benátskom hoteli Aman s výhľadom na malebný Canal Grande, sa pripojili aj viacerí slávni priatelia. Do hotela sa Clooney odviezol vodným taxíkom, nasledovaný flotilou fotoreportérov.

Zdroj: Profimedia.sk
 

Zdroj: Profimedia.sk

Medzi jeho hosťami, ktorí ho sprevádzali počas jazdy do hotela, boli Cindy Crawfordová v dlhých purpurovočervených šatoch, jej manžel Randy Gerber, Bill Murray a Matt Damon.
Hercov čln na chvíľu zablokovala výletná loď a potom vodný autobus, čo umožnilo desiatkam člnov s fotoreportérmi, aby ho dohnali. Policajný čln sa márne pokúšal udržať ich ďalej od člnov s hercovým sprievodom.

Zdroj: TASR

Zdroj: Profimedia.sk
 

Zdroj: Profimedia.sk
 

Zdroj: Profimedia.sk

Clooney, stojac na čele taxíka, zachovával pokoj a mával stovkám ľudí v meste i na lodiach v okolí. Nevestu nik nevidel už od piatka. Médiá špekulovali, že prominentný pár bude mať až dva obrady - jeden dnes a v pondelok civilný sobáš. Agentúra Reuters napísala, že dnes si pár povie len neformálne áno pred priateľmi. 

Zdroj: Profimedia.sk

Na poslednú chvíľu dnes na svadbu dorazil spevák Bono s manželkou a pridali sa k hosťom, ktorí pricestovali už v piatok. Je medzi nimi aj Anna Wintourová, šéfredaktorka časopisu Vogue, ktorý údajne získal exkluzívne práva na Clooneyho svadobné fotografie.

Pár sa zoznámil vlani v septembri. Právnička Alamuddinová pracuje v Británii, špecializuje sa na ľudské práva. Zastupovala napríklad bývalú ukrajinský premiérku Juliu Tymošenkovú a zakladateľa servera WikiLeaks Juliana Assangea. Hovorí po anglicky, francúzsky a arabsky.
Clooney sa žení po druhý raz, v rokoch 1989-93 bol ženatý s herečkou Taliou Balsamovou. Štvordňové svadobné oslavy v Benátkach sa začali už v piatok večer.

BENÁTKY/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti