Šoubiz

Monica Bellucci vtedy a dnes. Sexsymbol dnes oslavuje 50. narodeniny

monica bellucci.jpg

Herečka sa narodila v talianskom Cittá di Castello ako Monica Anna Maria Bellucci. Kariéru odštartovala ako modelka potom, čo sa počas štúdia v Miláne nechala nahovoriť, aby to vyskúšala.

Talianska modelka, herečka a svetoznámy sexsymbol dnes oslavuje 50. narodeniny. Monica je jednou z krások, ktoré starnú so cťou a nespoliehajú sa na výdobytky kozmetického a chirurgického priemyslu. Bellucci síce má pár vrások navyše, ale rozhodne jej to neubralo na kráse a prívlastok sexsymbol v jej prípade stále platí. 


Herečka sa narodila v talianskom Cittá di Castello ako Monica Anna Maria Bellucci. Kariéru odštartovala ako modelka potom, čo sa počas štúdia v Miláne nechala nahovoriť, aby to vyskúšala. Po tom, ako režisér Dino Risi uvidel jej fotografiu v časopise, získala úlohu v televíznom filme Vita Coi Figli. 


Zaujala tiež režiséra Francisa Coppolu a ten ju obsadil do úlohy jednej zo žien slávneho Draculu v rovnomennom filme. Po debute v Amerike sa Monica vrátila do Talianska, kde nakrútila ďalšie filmy ako IL Cielo ? Sempre Pi? Blu, Palla di Neve alebo I Mitici. 


Francúzsku filmovú cenu César získala za výkon v thrilleri Byt, kde sa zoznámila s budúcim manželom Vincentom Casselom. Odvtedy nakrútila ďalších sedem filmov so svojím manželom. Nasledovali snímky ako The Matrix Reloaded, Matrix Revolutions, Umučenie Ježiša Krista a mnohé iné. Najvýraznejšou postavou však bola Malena v snímke od Guiseppeho Tormanora.

 

Monica a Vincent sa vzali v roku 1999 a majú spolu dcéry Devu a Léonie. V roku 2013 dvojica ohlásila, že žije odlúčene.


TALIANSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.