Twilight bude pokračovať, ale bez Kristen Stewart a Roberta Pattinsona

profimedia-0095916903.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Spoločnosť Lions Gate vyhlásila súťaž. Hľadá režisérky šiestich krátkych filmov. Tie potom uvidia fanúšikovia na Facebooku.

Posledný diel Ságy Twilight si mohli fanúšikovia pozrieť v kine pred dvomi rokmi. Zdá sa ale, že spoločnosť Lions Gate sa rozhodla pokračovať, samozrejme v spolupráci s autorkou tohto bestelleru Stephanie Meyer. Včera oznámili, že plánujú vybrať šesť režisérok. Plán je nasledovný. Každá z nich bude mať na starosti jeden krátky film, ktorý bude o jednej z postáv z Twilightu.

Čo je ešte väčším prekvapením, prvýkrát v histórii bude filmová spoločnosť spolupracovať na filme s Facebookom. "Myslíme si, že Facebook je skvelý spôsob, ako priviesť do sveta Twilightu nové publikum a zároveň dodať energiu starým fanúšikom," povedal v rozhovore pre New York Times podpredseda Lions Gate Michael Burns.

Čiže fanúšikovia ságy uvidia krátke filmy budúci rok práve na Facebooku. V minulosti sa osvedčili aj krátke filmové ukážky veľkých trhákov, ktoré si ľudia na sociálnej sieti zdieľali a šírili ich tak ďalej. Je teda možné, že si raz budeme vedieť na Facebooku pozrieť celé filmy.

Krátke filmy majú ďalší jasný cieľ. Podporiť ženy vo svete filmu a ukázať, že režisérok máme na scéne dosť. Ide aj o úsilie zlepšiť postavenie žien na pracovisku.

Je však veľmi pravdepodobné, že Kristen Stewart a Roberta Pattinsona ani v jednom z filmov neuvidíte. Kristen sa predsa len bude podieľať na tvorbe. Ona, samotná autorka Meyer, herečky Kate Winslet, Octavia Spencer, Julie Bowen, režisérka prvého Twilightu Catherine Hardwicke, filmová producentka Cathy Schulman a režisérka Frozen Jennifer Lee, budú tvoriť porotu, ktorá vyberie víťazné filmy.

Podrobnosti súťaže ešte nie sú verejnosti známe, ale fanúšikovia sa rozhodne po dlhšom období ticha potešia.

USA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti